43 entry daha
  • dusunmeye basladigin anlarda agir gelendir.

ben yok. uyku yok. istah yok. keyif yok. ''nasilsin''a bir ''iyiyim'' yok. rahat yok. x yok y yok z yok ne var lan it. sessizlik var. istemedigin kadar. aglamak var. gozler var.* -cocukken olmadik seyler icin aglardik- cocuk duslerimiz yok artik. hep ondan.

sonra ne yapsak telaslari var. verilen ilaclar var. ictim. ne fayda. hâlâ uyanik bir ben var. elimi kolumu hissetmedigim anlar var. elim kolum yerine dusuncelerimden uzaklassam/kendimi hissetmesem ya. uyusam. bir daha uyanmasam. rahat gelse. ben rahat herkes rahat.*

sok tedavisi, sadece kotuyu silen bir tedavi olsaydi ya. iyi olan, guzel olan kalsaydi. dusunmezdi insan. hic.

sessizligimden rahatsiz olanlar var. birak rahatsiz olsunlar. konus desinler. iyidir susmak. kendini dinlemektir. kim icin susuyorsan ona konus sen. icinden. bir ise yaramayacak. olsun. ''korkuyorum'', ''yanimda ol'' dedikce susacaksin. yine. icinden.

oysa bilmezler soyleyecek cok seyi oldugu halde konusmayan insan; onsuzdur. ona konusmak ister. bir basinadir. **

-olsaydim ya ruhsuz duygusuz bir insan
    -kaldi mi onlardan?
    -hâlâ benimle beraberler
    -yoksun ki sen
    -varim ya
    -saglam yerin de var mi?
    -unuttun mu incir daliyim ben*

insan olmakta israr ettikce, incinmeye devam edeceksin. bunu cebe koy istersen. ama sen hâlâ bu konuda israr ediyorsun.*cebinde mi?

iyi de neden? hayati ciddiye almaman gerektigi gercegiyle tanismadin mi? tanisali baya oldu da tartismayi bitiremedim ben. ondan. neden olacak.

yoruldum.

''oyle yoruldum ki yoruldum dunyayi tanimaktan
    saclarim cok yoruldu genclik uykularimda
    acilar cekebilecek yasa geldigim zaman
    aciyla ugrasacak yerlerimi yok ettim*
    (yok ettigim/bitti sandigim anda basliyor)

kaybetmek istemedigim var. kaybetmek istemeyen var. kiyamadigim anlar var.

kendime; guven. inan. neye istersen. devam et inanmaya ve israr et insan olmakta. yapamayacagin sey olmasin. olursa onu da yap. icinden geldigi gibi davran. hep oldugu gibi. ve her seyden onemlisi kaybetme onu.

ona; iyi ki dokundun hayatima. ve iyi ki varsin. (bir turlu uykuyla bulusamama hali olan insomnia'ya senin adini verdim)
124 entry daha
hesabın var mı? giriş yap