şükela:  tümü | bugün
 • değerlendirilmesi gereken bir düşünce, yorum, kampanya. her neyse. beşiktaş'ın yeni evi vodafone arena'da kartal gol gol gol tezahüratı yapılmasın bence de, çünkü bu rakipten ziyade kendi oyuncularımızı baskı altına alıyor. yanlış mıyım münş?

  beşiktaş lehine verilen taç bile yoğun şekilde alkışlanmalı, beşiktaş lehine çalınan korner mesela yoğun şekilde alkışlanmalı. takımı bu şekilde motive etmeliyiz bence. tezahüratlar tabii ki olucak o ayrı. bu şekilde olacak destek kartagogogo tezahüratından çok daha etkili olacaktır.
 • sonuna kadar desteklediğim başlık. en yaratıcı taraftar biz olsak da kabul edelim ki hakemi marşlarla türkülerle baskı altına alamıyoruz. maçın içinde kalmak, reaksiyon vermek lazım.
 • (bkz: chievo verona)
 • varena ney amk götünüzden element uydurmayın.
 • ingiliz stili taraftarlığı benimseyen biri olarak kartal gol gol gol bu takım için biçilmiş kaftan bir slogan. tabi atılacağı yer çok önemli. özellikle takım yarı sahada baskı kurduğunda (bazen televizyon başında anlarsınız golün geleceğini) yapılırsa sonuç verebilecek bir tezahürat. ama şunu yazmak istiyorum özellikle;

  maç oynanırken allah aşkına marş söylemeyin. bu marşların takıma hiç bir faydası yok. sadece taraftar kendini tatmin ediyor. bunun yerine ingilteredeki gibi yapılan olumlu hareketlerde ve hakem kararlarındaki anlık tepkiler çok daha önemli. o marşları ne yapacağız derseniz maçın başı var, devre arası var, maçın sonrası var. mis gibi stadyum yapılıyor, maç bitince gitmez 15-20 dakika marş söylersin galibiyet sevinciyle.
 • katılmadığım saçma öneri. beşiktaş'ımızın ne yazık ki çok beğensek de nedense maçlara oldukça temposuz başlama huyu var. bu yüzden zaman zaman başımız da ağrıyor. kartal gol gol diyince bizimkiler gol atmaları gerektiğini hatırlıyorlar. alakasız marşlar söylemekten çok daha motive edici bir tezahürat bu. gerçek bu.
 • besiktas liverpool macinda carsi'nin efsane tezahuratini numarali tribunden izlemis, galatasaray manchester united macinda korner oncesi melo'nun tribunlere yaptigi hareket sonrasi ortaligin yikilmasindan dolayi united defansinin adam paylasamamasindan sonra gelen golu, real madrid macinda sneijder'in golunden sonra drogba'nin golunu canli izlemis biri olarak soyleyeyim yanlis onermedir. ilk verdigim ornekteki tezahurat efsanedir efsane olmasina ama besiktas'in maci kazanmasindaki etkisi nedir pek emin degilim, besiktas zaten ondeydi ve cok sikici bir 10 dakika oynanmisti o sure boyunca kimse de maci izlemedi tribunleri izledi.

  tribun'de mac izlemis, bagirip tezahurat yapmis demiyorum, maci izlemis insanlar golun gelecegini anlarlar. alex gozumun onunde cska kalesine 30 metreden fuzeyi yollarken de gol olacagini biliyordum, sneijder sol ayagiyla besiktas ic yan aglarina gonderirken de hissedersin topun oraya gidecegini. dolayisiyla onceki entrylerde kesinlikle katildigim oneriler var, marslar vesaire macin olu dakikalarinda, basi, sonu, devre arasi, fark olduktan sonra soylenebilir. onun disinda maca konsantre olmak macin gidisatina gore etkili ve kisa tezahuratlar yapmak cok daha etkili. kartal gol gol dogru zamanda rakibin butun duzenini bozabilecek bir tezahurat, iki-uc ust uste ataktan sonra gelirse, vodafone arena'nin akustigi ile etkisi cok daha net anlasilir. rakip defansin ayaklari titrer.

  stadiniz hayirli ugurlu olsun besiktas'li arkadaslar, umarim bir gun deplasman seyircisi olarak o stadda insani bir bicimde mac izlemek bana, tt arena da izlemek de sizlere nasip olur.

  adettendir: maksadımız ingilizler gibi toplu bir hâlde oynamak, bir renge ve bir isme mâlik olmak ve türk olmayan takımları yenmektir.
 • her paket tezahürat için geçerli olsa daha bile güzel olacak teklif.
  bu işin faydasını zararını artık bilen biliyor.
 • oraya bir musalla taşı bir de koy şu g*tveren x'etezahüratlarının eklenmesini rica edeceğim.

  kartal gol gol gol hadi neyse, üst üste, frekans her seferinde yükseltilerek yapıldığında rakip takım bir noktadan sonra gol yiyeceğine inanıp, gol yemeyi bekliyor. videoları dahi var.

  ama musalla taşı modası geçmiş olan, kötü günlerimizden yadigâr, geri zekalı romantizmi tadında kalan bir tezahürat artık. itici bir gücü yok, musalla taşı her ama her söylendiğinde futbolcuların dikkati dağılıyor.

  aynı şey koy şu g*tveren x'e tezahüratı için de geçerli. bizim takımı değil, karşı takımı gaza getiriyor.

  biz bunlardan daha iyi, daha ses getirecek tezarhüratlar çıkarabilecek bir taraftar grubuyuz.

  daha önce de dedik. musalla taşı dönemi bitti.

  artık dönem gücüne güç katma dönemi.