şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aslında sevmediğim türden bi' başlık çeşidi bu; henüz gerçekleşmemiş olayların sanki gerçekleşmişcesine başlığını açmak ama başka da bir alternatif bulamadım.

    bu bir iddia. krt tv'nin haber müdürü çağlar cilara'nın kadrolu konuklarından eski bakan yaşar okuyan'ın iddiası daha doğrusu. buna göre, ekonomi tahmin edilenden de çok daha berbat durumda olduğundan, erken seçimleri malum kişinin kazanması durumunda ekonomik çöküntüden çıkabilmek adına varlıklara vergi getirileceğini söylüyor.
  • 1999 sonrası iş başı yapıp şu anda işverene köle olmuş, kıdem tazminatı elinde olsa çok daha iyi şartlarda iş bulabilecek yüzbinlerin hatta milyonların ahını alan adam mı bunu söylüyor. şimdi mi aklı başına geldi.
  • ya adnan oktar'a ve fetocu iş adamlarına yapıldığı gibi zorla çökecekler. ya da bu vergilendirmeyi getirecekler. başka türlü artık finanse etmeleri mümkün görünmüyor. yalnız temel sıkıntı şu ki sermaye bencildir. böyle durumda gençleri sokak ortasında çarpıştıracak iç isyanı başlatmaktan geri durmazlar.