şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı.
  • ttk'nın özelleştirilmesine karşı eylem yapan madenciler* hakkında bazı yazarlarca dile getirilen bir iddianın* doğru olmadığını, oralı madencileri bilen biri olarak, dile getiren ve bu gerçekliğe karşı sundukları fikirleri akılsız verilerle destekleyenlerce farklı düşüncelere tahammül edemeyen biri olarak itham edilen yazar.

    veri olarak kullanılan 200 bin kişilik nüfusa sahip zonguldak'ta yaşayan insanların akp'ye attığı oy ile 2 bin kişilik eylemci arasında kurulan doğru orantıyı farklı dinamikler arasında böyle bir ilişki kurulamayacağından garip ve komik bulmuştur. bu yaklaşımı ve benzer tavırları cahilce ve sığ bulması garipsenmemelidir. ayrıca kendinden emince oradaki madencilerin kime oy attığını ve ne kadar oy attığını bilen yazara, bu kanıya nereden vardığını sormak taciz sınırlarına geliyorsa taciz suçlamasını kabul eder.

    kendini muhalif ve solcu kabul eden insanların bu tarz eylemlere, en azından eylem kültürü için, bir kazanım olarak bakması gerektiğini, onu alaşağı etmeye çalışanlara mantık çerçevesinde bir tavır sergilemesi gerektiği düşüncesindedir. evet bu düşüncelerimle kendimi gerçekten rte'ye benzettim.

    ekleme: bir gerçeğe aykırı temelsiz bir fikri eleştirmek kişiyi farklı düşüncelere tahammül edemeyen biri yapmamalı. düşünce özgürlüğü bundan çok daha farklı bir şey.