şükela:  tümü | bugün
  • ‘’ ‘ ben’ derken garip bir boşluk var içimde, nedir "ben"? kendimi eskisi gibi hissedemiyorum, öylesine unutulmuşum.’’

‘’bir raslantı eseri gelmiştim dünyaya, varlığım bir taşın, bir bitkinin, bir mikrobun varlığından farksızdı.’’ sartre reis

‘’ölmekten müthiş bir şekilde korkuyordu çünkü henüz gerçek anlamda yaşamamıştı.’’
    kafka başkan

yaşanmadan geçen yıllar utansın.
    müslüm baba

dünyanın herhangi bir yerinde elde edilebilecek çok fazla bir şey yoktur. dünya sefalet ve ıstırapta doludur; ve eğer bir insan bunlardan yakasını kurtarırsa, bilsin ki can sıkıntısı her köşe başında pusuda beklemekledir. schopenhauer dede

''ben, hiçbir zaman dünyayı umursamadan hayatın tadını çıkarabilen rahat bir insan olamadım. o yürek yok bende.'' cesare pavese paşa

‘yatağımın karşısında bir pencere var. odanın duvarları bomboş. nasıl yaşadım on yıl bu evde? bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? ben ne yaptım? kimse de uyarmadı beni. işte sonunda anlamsız biri oldum. işte sonum geldi. kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım,kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım’

oğuz atay( insan kardeşim)
  • "aldığım nefese, cana küskünüm."

müslüm gürses
  • tütünüm bitti.
  • bir cümleyle özetleyemem belki ama şahsiyet dizisinden bir replikle açıklayabilirim;

"hiçbir dünyalı bu dünyaya dayanamaz ya da katlanamaz ya da inkar eder ya da yalan söyler ya da susar ya da kusar ya da kurar ya da kaçar ya da çalar ya da bozar ya da doğurur ya da boğulur ya da sarhoş olur ya da aşık olur ya da durur ya da kurur ya da solar ve sorar ve kızar ve dolar ve boşalır ve kasılır ve inanır ve yaratılır ve savaşır ve yaralanır ve dener ve yanılır."
  • sadece kendi özünden emin olduğunu düşünsen de hayat hiçbir şeyden emin olmamak demektir benliğin dahil...
  • bu kadar bilgiyi sokayacak kafa bende yok.
  • "have no fear of perfection - you'll never reach it." - salvador dali
  • vücudum beynime , beynim vücuduma temas etmiyor .
  • kimse dinlemiyor sarhoş dramı.