*

şükela:  tümü | bugün
 • fikirtepe ve ümraniyede çok bulunur ama , farklilik yüklüdürler. örneğin fikirtepeli varoş kizlar bagdat caddesini mesken tutarken , ümraniyeliler kadiköy - bahariye turlarina bayilirlar. sahilde gitar çalan heriflere , yapişkanca yaklaşarak " ayyy haluk levent çalsanaağğ" tarzi sözlerle yaklaşip , gitarist elemanin kalkip gitmesine yolaçarlar. sürekli bahsettikleri , mahalli yöresel öküz herifler ağizlarindan düşmez.saçlarini genellikle oksijenli su ile sarartirlar , ki bu onlari daha bir iğrençleştirir.

  birde bbg belma hadisesi vardır. içler acısıdır..
 • genelde (nasıl yapıyorlar bilmiyorum) saç rengi bok kahverengisi olan kızlar. kapı önünde oturup yoldan gelip geçeni keserler, gültepe'de oturduğum için biliyorum.
 • (bkz: getto dilberi)
 • garip yaratıklardır, hatta o kadar gariptirlerdir ki sözlüğün pek sevgili elit mahlukatının kategorizasyon hastalığını depreştirirler mütemadiyen.. harbiden yazık bunlara, ne güzel nişantaşı kızları varken bunlara değil bakmak, sözlükte bir entrylik yer ayırmak bile ayıp, cık cık cık..
 • dikkat ettim kaç zamandır kimse dokunmamış konuya, bari ben yapayım o ulvi görevi...

  varoş'un kelime olarak, kenar mahalle/banliyö vs. anlamına geldiği düşünülürse, varoş; "yer" tanımlayan bir kelimedir...

  kanımca bu durumda varoş kelimesinin insan için kullanılan bir sıfat olmadığı ortaya çıkar ki bu da, bu başlığın aslında "varoş kızları" olması gerektiği sonucunu ortaya koyar...

  (bkz: dersimiz türkçe)
 • bir insan çıkıp da "ankara'lılar şöyledir" derse, bu cümleden anlaşılan "bütün ankara'lıların" şöyle olduğudur, "ankara'lılar içindeki bir kısım ankara'lılar" değil.. dolayısı ile bir kategorizasyon yapılmak isteniyorsa bunun "şöyle olan ankara'lılar" şeklinde yapılması, çok daha akılcı ve anlaşılır olacaktır.. birisi çıkıp da "varoş kızlar şöyledir" diyorsa, buradan ya "varoş kızları demeye çalışıyor ama demeyi becerememiş galiba" ya da "vayy, cezmi ersöz tarzı imge yakalamış lan bu" ya da "varoş kızlarının hepsi şöyledir" anlamı çıkar..

  bu nedenledir ki, sözlüğün kategorizasyon hastalığı için pek nadide bir örnektir bu cümle.. en azından bastırılmış hastalıklar için..
 • seffaf askili sutyen felsefesi uzerine doktora yapmis olan kizlardir.
 • çok korkutucu bir grup. agresifler bir kere, hayata tırnaklarıyla tutundukları için her an o tırnakları size de geçirecekmiş gibi bir halleri var.
  zeki olabilirler belki ama özgüvenleri overconfidence düzeyinde. dur ulan, biraz espas bırak, içinde başka insanlar da yaşasın?
  tangır tungur hareketleri var, her an bir kavga hali. yaşam savaşı dedikleri bu olsa gerek.
  günlük kıyafette favori marka abercrombie fitch.
  kocaları varsa onlar biraz daha çekingen tabii. bu karıların hegemonyasında sabah akşam inzibat, yazık. fırçayı yiyip yiyip otururlar, sürekli şahsiyetsizlikle itham edildikleri için büsbütün ezilirler, bi gram özgüvenleri kalmaz.
  hele bir şekilde parayı bulurlarsa (ki karıları sürekli o yönde iteledikleri için bu mümkün olur) o zaman seyreyleyin cümbüşü.
  çocukları da varsa en çok gülben ergen sever, onun şarkılarını söyleyerek oynar filan. çocuk sevgisi namına bir şey bırakmaz insanın içinde. annesini kullanır, istediğini yaptırır. anne de bilinçli anne pozlarında "çocuğumla muhatap oluyorum, onunla iletişim kuruyorum" imajı yansıtacam diye kıçını yırttığı için ağırlığını koymaktan aciz bi şekilde terbiye filan veremez. çocuğu haricinde herkese verir ama. medyada da yığınla örneği var, aklınıza mutlaka bir-iki tane gelmiştir, hiç bkz vermiyorum, gerek yok.
  bir de tabi telefonlarını "şarz" ederler. bu da hiç şaşmaz. ama iddialı bir türkçeyle de konuşurlar, şaşarsınız.
  "bu bana çok etik gelmiyo ismail abi" deyiverirler, lök diye kalırsınız duyunca. oy anam.
 • ismail yk dinleyip kendini marjinal zannederler. ismail yk gibi giyinen erkeklere bir adım daha yakındırlar.