şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  malum, varoş kültürünün en önemli temsilcisi. varoş kültürü ne demek? kente geldiği halde kendi küçük kasaba geleneklerini şehirde yaşamaya dayatmaktır. büyük kentlerin etrafındaki, bu mahallelerden ampul doğdu. özet olarak: ‘’kente kendi kültürünü dayatmak demek.’’ kısacası ''dayatma kültürü''

  adam buradan amerika’ya törene gitmiş. dayatma kültürü egemen. cenazeye gitmiş. m.ali'yi tanır mısın? yok. ortak hatıran var mı? yok. anasını babasını mı tanırsın? yok. ortak bağınız var mı? yok rize'den köylün mü? yok o zaman ne işin var orada? ülkede ortam boğucu. şehit cenazeleri yerine amerika'ya git. uçak bedava. uçak benzini bedava. yalakaları toparla yola çık. bütün iş gördünüz resim için.

  hayatında görmediğin adamın, cenazesine dayatma kültürü taşımak. amerikan müslümanları başka bir dünya. onlar amerikalı. arap değil ki adamın tabutuna kabe örtüsü götürmüş. kabul etmemişler. konuşma yapayım demiş kabul etmemişler. sanki louisville aksanı ingilizce konuşuyor. hayatında hiç tanımadığı bir adam için, ne diyeceksin. ortak hatıran mı var? orada ki amerikalıların da çok derdindeydi. kimsenin anlamadığı bir konuşma. çokda fifi. bizim ki kuran okumaya kalkmış kabul etmemişler. oradaki cenaze düzenine karışmaya kalkmış. bizimkinin korumaları yine arıza yapmışlar. rahmetlinin akrabalarını iteklemişler. törenin düzenine yön vermeye kalkmış.

  derdi seçimler için malzeme yaratmak. m. ali'nin cenazesinde kuran okuyor. düşünsenize o videoyu. seçimlerde o video anadolu'da ne iş yapar. amerika'da bile halife. pazarlamaya bak. louiscville neresi? rize güneysu neresi?

  adamlar matemde. cenaze törenini yaşıyorlar. bizim ki bu törenden, şeçimler için ne malzeme toplarım derdinde. argoda buna ''yancı'' diyorlar. konu ne olursa olsun. yancı malı götürmek derdinde. malı götüremeyince cenazeye kalmadan dönmüş. maksat kabak gibi ortada. peki niye gittin? adam ölmüş kimin umrunda, maksat malzeme olsun. ülkeyi bu kafa yönetiyor.
  --- spoiler ---

  https://www.facebook.com/…478549550/?type=3&theater
 • temsilcileri arasında mahalle karısı ve karısının ağzına bakan 1 hücreli erkek müsveddesi olan yaşam tarzı.