• bu entry'nin ilk kez girildigini varsayarak
    (bkz: ferhan sensoy)
  • varsayalim ismail bence turk tvlerinde bi donum noktasi idi. o gune kadar yapilan en marjinal yapim bu basyapitin yanindan bile gecememistir.
    fincan hanim, kisa kemil bey, kompresor bey gibi isimlerin uzantilarini bugun bir demet tiyatro gibi kaliteli yapimlarda gordukce icimi bi huzur kapliyo, ben yapmisim gibi seviniyorum o diziyi.

varsayalim ismayl hayal alemime bomba gibi dusmus idi, show tv sagolsun bitene kadar da vizyon da kalmis idi.
  • guzel bi dialog aktarayim filmden

v.i. : merhabalardan bir demeet!
    uzum goz hanim: siz de kimsiniz?
    v.i: kim olsam size uyarim?
    u.g.h: kim olsan bana uymazsin amca
    v.i.:amca mi? ufal ufal da cebime gir uzum goz hanim.
    u.g.h: uzum goz hanim mi?ne sacma bi isim o oyle
    v.i:sacma olmasi dogal cunku siz bizim sacma ruyamizin bir guzel uzvusunuz uzum goz hanim. su az ilerde bilgim az isli bir otel var, bilmem gelir miydiniz. isminizden konusur, uzatmalara giderse beser penaltilasirdik.
  • v.i. merhabalardan bir demet!
    kadin: ay siz de kimsiniz?
    v.i. yaptiginiz cok gereksiz o 900 900 1900 lu numaralarin ve istanbul 3.noterinin kiyagiyla sizin sansiniza ben ciktim.iyi ki de ciktim. etim sizin, kemigim noterin.iceri sizabilir miyim?

bu sahane cumleyi irc de bi donem kullanirdik
    (bkz: irc abazanligi donemi)
  • muhteşem bir finale sahip bir ferhan şensoy klasiği.
  • ferhan $ensoy tarafindan yapimcilarla anla$mazliga du$tugu icin bitirdigi soylenen tv dizisi..
  • - bu yanindaki kim antuanet? hey sen de kimsin?
    - varsayalim ismail'im...
  • kompressor beyin klasik repliği vardır.

dolar kac para? dolar kac para? dolar kac para?
    güzeeeeel.. güzeeeel.. güzeeeel..
    peki ya mark? peki ya mark ? peki ya mark?
    güzeeeeel.. güzeeeel.. güzeeeel..
  • 90larda show tv'de yayınlanan, ismail adlı karakterin rüyaları üstüne kurulu bir ferhan şensoy şaheseri...
hesabın var mı? giriş yap