şükela:  tümü | bugün
  • polonya'daki en büyük üniversitedir. 2006 yılında polonya'daki en iyi ikinci üniversite seçilmiştir. üniversite kampüsü şehrin içerisinde bulunmaktadır. tıp alanında tabiri caizse yardırmaktadır. bu alanda avrupa'nın ileri gelen üniversitelerindendir.
  • ana kampüsü old town'a çok yakındır ve gerçekten muhteşemdir. hemen arka tarafında da aynı mükemmellikte bir kütüphane binası mevcuttur.

    yanlış bilmiyorsam frederic chopin'in de okuduğu okuldur. eğer okulla ya da şehirle ilgili sorularınız olursa buyrunuz efendim.

    (bkz: uniwersytet warszawski)
  • ana kampüsü güldürürken psikoloji fakültesi kalbimizi kırmıştır. zira bu fakülte bir kaç tane üniversitenin birkaç fakültesi gibi şehrin ayrı yerlerine dağılmış olanlardan biridir. stawki'de bulunan fakülteye üniversitenin yanından kalkan 4 kadar otobüs ve tramvay olduğundan çok da sıkıntı değildir. psikoloji fakültesi içine girenleri şok eder, çünkü içerisi bir liseden hallicedir. içerideki sıkışıklığın sebebi sorulunca "burası eskiden hapisaneymiş." cevabı alınır, ürkülür. daha sonra "aslına nazi headquarterlarından biriymiş." diye devam eden açıklama "eheh şey tamam o zaman :)" tepkisiyle karşılanır. yine de orta avrupa'nın en saygın üniversitelerinden biri olan varşova üniversitesinde okumak güzeldir, hoştur.

    3 liraya aldığım brieyi 10.5 liraya aldığım l'heritage de carillanım ile tüketirken szpitalna'daki odamdan bildiriyorum.
  • bugün itibari ile uluslararası ilişkiler bölümüne kabul almış bulunmaktayım .okul ile ilgili bilgisi olanlar lütfen yeşillendirsin .