şükela:  tümü | bugün
  • varlıbaş holding'in batı ataşehir'de başlattığı yeni konut projesidir.
    içeriğinde; 1500 konut, 5 yıldızlı otel, iş merkezi,
    ticaret ve sosyal alanlardan oluşan ekolojik yüksek standartlı binalar inşa edileceği söylenmektedir.
    verilen imar izni ve çok yüksek arsa bedeliyle finansal kaygılar güdülerek, kısıtlı oturma alanı handikapı,
    yüksek katlı bloklarla - 19 ila 35 kat arasında - aşılmaya çalışılan proje,
    ön satışta m2 fiyatlarında 3500 tl/m2 - 4000 tl/m2 arasında planlanmaktadır,
    konsept projeleri rmjm tarafından hazırlanmıştır,
    pazarlama stratejisinde haliç ve boğaz manzarası ile sunulmaktadır ki;
    bunda şahsi yorumum, yemişim lan manzaranızı ataşehir nere, haliç nere diyebiliyorum sadece, bilmesek yedireceksiniz insana.
  • reklamı ilk bakışta etkileyici olsa da, bir inşaat projesi ile gandhi*'nin alakasını bana açıklayamamış reklama imza atan firma. iş bankası reklamları da böyle mesela. ama bir gerçeklik payı var, türkiye'ye kattığı değerleri, tarihini koklayabiliyorsunuz işbankası reklamlarından. haluk bilginer'in sesi yalan söylemiyor o reklamlarda.

ama varyap meridian'ın reklamında apollo 11 var be kardeşim. nasa'ya 1972'de sen mi sponsor olmuştun da haberimiz yok? beatles üyelerine sen mi sağladın enstrümanlarını? hindistan'ı gandhi değil, gökdelenler bağımsızlığına kavuşturdu sanki anasını satim.

şimdi gelmişler "birileri çıkar, dünyayı değiştirir" diyorlar. kim çıkacak aga? 600 daireli gökdelen istanbul'un silüetinin ağzına sıçacak, kabul ediyorum da, dünyanın neyini değiştirecek bi bana söyle.
    olmamış, varyap. reklam olmamış. reklam müdürü sanırım havale geçiriyordu reklamı planlarken. ben öyle hissettim yani.
    -----

"inşaat sektörü kendi kendinin mastürbatörlüğüne soyundu" -hıncal uluç.
  • reklamında "dünya değişecek" denince merak ettim reklamın sonunu. zenginler için inşa edilmiş plaza konutlardan biri daha. "dünya" değişecek derken, kendi dünyalarını kastetmiş olmalılar.

bir de; "babacan sesli olgun adamların seslendirdiği, fonda what a wonderful world benzeri bir müzik ve dünya tarihine damgasını vurmuş olayların/kişilerin görüntülerinin geçtiği reklamlar"dan bıkmadık mı allsen?!!
  • uluslararası gayrimenkul ödülleri yarışmasında iki ayrı katogeride ödül kazanan konut projesi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25012232
  • küçük kızın şarkı söylediği reklamı tam bir kabus olmuş firma. hem de freddie'nin kabusu olmuş. korku filmi girişi gibi. sanki özellikle gelin ve belanızı bulun demek istermiş gibi.
  • küçük kızın şarkı söylediği reklamındaki küçük kız galiba nil karaibrahimgil +3 pitch shift.
  • tv reklamında chucky' ye şarkı söyletmiş toplu konut.
  • yaptıkları evleri bilemiciim fakat korku filmlerinde şarkı söyleyen küçük kız temalı reklamı gayet başarısız. zaten büyümüş de küçülmüş havasında çocuklara ifrit olurum, tam da "ulan çocuk dediğin böyle düzgün şarkı söyleyemez" derken şarkıdaki "varh"lardan nil karaibrahimgil'i çocuk diye kakaladıklarını fark ettim.

zaten bu aralar zamanında turkcell'in başlattığı çocuklu reklam furyası tekrar coştu. ekseriyetle sinir bozucu. reklamcılar tüplerimizi bağlattıracak kadar tiksindirdi bizi çocuktan artık.
  • 1+1 icin fiyatlar 380 ile 750 bin lira arasindaymis. digerlerine bakmadim bile. 1+1 lan. evi boydan boya altin kaplasan 750 bin liralik altin gitmez anasini satiyim. nerden buluyosunuz bu evlere bu parayi verecek salaklari allah askina bi soyleyin. bak 1+1 diyorum. birinde oturacaksin birinde uyuyacaksin, bu. adamin evine gidip elimdeki cantayi nereye koysam desen yeri yok dusun. yali degil kosk degil. y-e-d-i y-u-z e-l-l-i b-i-n. satan mi kafayi yemis alan mi belli degil..