• varyete, en az bir morfolojik özellik bakımından türden ayrılan, türün yayılış alanı içerisinde küçük veya büyük gruplar halinde bulunan topluluktur.
  • benim için tartışmasız en iyi podcast.

biraz konuşabilir miyiz de güzel gidiyor ama burada üçlü sohbetin verdiği genişlik ve derinlik daha fazla.

meksika açmazı da umut vericiydi ama günün sonunda konu hep “karı”lara yani eşlere çıktığı için bokunun çıktığını düşünüyorum artık.
  • çeşitlilik anlamanında da kullanılan, ing. variety den değil de, bizzat fransızca, varitéden dilimize geçtiğini düşündüğüm sözcüktür. onun hakkında böyle uzun uzun düşünmem, arada "bu da bizim varyete" diye ünlemem, bu sözcüğe duyduğum tuhaf hislerden ileri gelmektedir. tamamen yanlış da düşünmüş olabilirim yani. siz yine gidin bi bilene sorun.

http://www.etymonline.com/…=variety&searchmode=none
  • degisik sanat cesitlerinden olusan gosteri...
  • mizah podcastleri içinde en iyilerden, belki de en iyisi.

özellikle nuri ve alper'in esprilerini direkt kendi çizimleri ile karikatür şeklinde kafamda canlandıkça espriler daha komikleşiyor.

lan adi herifler, bıraktınız karikatür işini, sizin yerinize kafamda çiziyorum, hayal ediyorum tiplemelerinizi, tiplerin mimiklerini falan.
  • en çok ömür okumuş'un en az alper çelik'in konuştuğu podcast. nadiren fırsat bulduğunda da ömür hemen alper'in lafını kesiyor. ya da alper birşey anlattıktan sonra sanki hiçbir şey anlatmamış gibi sohbete devam ediliyor.
    nuri çetini de özlemiştik gerçekten.
  • yeni keşfettiğim, şu an en sevdiğim komedi podcasti. çok alakasız yerden çok komik konular çıkartıyorlar, harika.
  • dinlenmesi, bilinirliği ve popülaritesi rabarba orijinli diğer podcast'lerden daha az, komedisi ve konu zenginliği daha çok olan podcast.

sanat, video oyunu, film, kitap ve özellikle de tarihe dayalı bilgiler üzerinden geyik çıkarma hadisesine bayılıyorum, bunun için benim bir numaram. bu haftaki bölüm de (ergenliğe girdiğimi finlandiya'ya bildirin, avuç avuç kar beyazı) şahaneydi.

not: ya uğraşmayın şu insanlarla. en sevilen podcast'lerden birini de biliyoruz bir hafta var, üç hafta yok, 15-20 dakika o da sponsorluysa. bir diğeri ise dön dolaş aynı muhabbet.
  • podcast aleminin gizli hazinesi. bu üçlüde inanılmaz bir harmoni var ve istisnasız her bölümde farklı birine yakınlık duyuyorsunuz. hiç bitmemesi dileğiyle.
  • çok güzel bir podcast ama sanki 3 kişiyi tek bir kişi seslendiriyormuş gibi; o an kim konuşuyor emin olamıyorum.*

edit: son bölüm ses benzerliği konusuna değindiler, belli ki buralar okunuyor. alper abi haklı dinledikçe alıştım, artık hiç karıştırmıyorum.

bence türkçe komedi temalı podcastler arasında en iyi sizsiniz.
hesabın var mı? giriş yap