şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: vazelin)
 • 1987'de unilever'in satın aldığı tescilli cilt bakım markası. yine unilever ithalatıyla bu günlerde türkiye piyasalarında görülmekte, bu durum henüz websitelerinde görülmüyor ne var ki. vazelin içerikli cilt ve dudak bakım kremleri, erkekler için cilt temizlik ürünleri var. vazelinin sevilmeyen yönleri (aşırı yağlılık, ağır koku vs.) yok bu ürünlerde, bir de cocoa butter serisi çok hoş kokuyor, ürünleri ise iyice kuru ciltlerde bile gayet etkili denebilir.
  web sitesi için: http://www.vaseline.com/
 • cocoa butter vücut losyonu vazgeçilmezim olmaya aday. hem yumuşak hem mis.
 • türkiye pazarı için çok yanlış isim seçmişler çok.
 • adıyla zıt bir şekilde su gibi akıp giden el ve vücut kremleri vardır, ve o kadar çabuk emilir ve yumuşacık yapar ki, başka krem almaya tövbe edersiniz.
 • geçirmiş olduğu evrim sayesinde kullanılabilir hale gelmiş süper kremdir.
 • cocoa butter harika kokuyor.

  denemek için küçük kutusu 4-5 tl civarıdır haberiniz ola.

  yumuşacık, mis gibi. harbiden çikilat kokuyor insan.
  akşam olsada bıcı bıcıdan sonra sürsem diyorum.
 • vücut losyonu, şişesinin kullanım kolaylığı açısından neutrogena'dan daha iyidir. ancak performans açısından neutrogena'dan biraz daha geridedir.
 • cocoa butter dudak koruyucusunu denedikten sonra başka dudak koruyucusunu kullanmam sanırım. hem niveadan daha iyi ve çabuk yumuşatıyor hem de parlak parlak durmuyor dudağınızda. hem tadı da güzel, ıııım, sanırım yemek istiyorum ben bunu. *
 • mucize bir krem. bu bir büyü olmalı. doğaüstü güçleri olduğunu düşünüyorum.

  af edersiniz ki soğuktan bacaklarımda tabaka oluşmuştu. bir de bu kış günü yapılan sıcak banyodan sonra bacaktaki deri mahvolma noktasına gelmek üzereydi. kuruluktan kaşıyıp durdum. kıpkırmızı oldu. kan toplaması da cabası. arko sürdüm bir kaç kere bir şey olmadı. ne yapacağım bilmiyordum. sadece bir bölge kaşındığı için uyuz olmadığımı soğuktan ve kuruluktan kaşındığımı biliyorum. uyuz olmadığım için mutluydum ama kaşındığım için rahatsızdım. hayır biri görecek kaşındığımı pislikten sanacak.

  canımın içi ablam kaşınırken gördü. büyük bir olgunlukla;

  - bacağın mı kurudu yine, bakayım

  - ablacım saçmala ne bakması, evet kurudu

  ablamın elinde büyüğümün hikayesini dinledikten sonra kararlı bir şekilde;

  - vaseline al sür.

  arko sürdüğümü söyledim. o ısrar ediyordu.

  - vaseline iyi gelecek.

  ablamın evinden çıktım eve dönerken kozmetik ürünlerin satıldığı mağazaya girdim. mucizevi krem vaseline yi aldım. eve döndüm duşumu aldım ve sürdüm. neden bir ürünü yeni aldıktan sonra duş alır öyle kullanırız anlamıyorum. başka zamanlarda da duş almadan kullanıyoruz ama ilk kullanım illa ki duş aldıktan sonra olacak. neyse. duştan sonra süründüm ve ertesi gün kaşıntıdan eser kalmadı. ertesi gün yine sürdüm. kırmızılıktan eser kalmadı. bir sonraki gün yine sürdüm ayaklarım bebeksi tene sahip oldu. hiçbir ürün için böylesi entry girmedim. böylesi ballandıra ballandıra anlatmadım. ama bu krem benim psikolojimi düzeltti. kaşınırken moralim bozuluyordu. şunu yine anladım bakımın cinsiyeti yok. bakımlı olmak insana yakışır.