şükela:  tümü | bugün
  • çaba sarfetmeden yağlardan kurtulma yönteminin en iyisi. söylendiği kadarıyla yağ aldırmada lazerin dezavantajlarını ortadan kaldıran, iyileşme dönemi oldukça rahat geçen, ağrı ve şişliklerin çabuk yok olduğu en son teknoloji liposuction ameliyatı tekniği imiş.
    vaser hi def olarak adlandırılan şekliyle kadınlarda ve erkeklerde karın kaslarını six pack'e çeviriyor.
    estetik cerrahi doktoru altan yücetaş başarıyla uyguluyor bu yöntemi.
  • adı "lazer" i çağrıştırdığı için birçok kişi tarafından lazer liposuction ile karıştırılan liposuction yöntemi.
    vaser liposuction'da lazer yoktur, ultrasonik enerjiyle yağları emülsifiye ederek (parçalayarak/eriterek) dışarı almayı sağlar. radyasyon içermez, ses enerjisiyle iş yapar. güvenli bir yöntemdir, yan etkileri klasik liposuctiona göre daha az, sonuçları daha iyidir.
  • yaptırmayın. gitmeyen yağ diye bir şey yoktur. hemen gitmeyen yağ vardır. ben aptal bir şekilde enjeksiyon lipoliz yaptırıp dokularımın ırzına geçirdikten 6 ay sonra iyileşmeyen veya deri altından atılamayan bozuk yağ dokusunu vücuttan çıkarmak için bu olaya sebep olan işletmeye tedavi amaçlı yaptırmak zorunda kaldım.

öncelikle çok sancılı bir ameliyat. ballandırılarak anlatıldığı gibi iyileşme dönemi, ağrı, şişlikler hemen geçmiyor. genel anestezinin verdiği bitkinlik halini geçtim, ilk 20 gün yataktan, oturduğunuz yerden doğrulamıyorusunuz. her hareket ettiğinizde inanılmaz bir acı duyuyorsunuz. yere basamıyorsunuz. vücudumdan alınan yağ/hasarlı doku miktarı 400 ml civarı ve uygulanan alan küçük bir alan olsa da bana hayatımda duymadığım fiziksel acıyı tattırdı.

ameliyattan sonra yaptırdığınız bölge sıvı ve ödemden dolayı balon gibi şişiyor. bunun vücuutan atılma süresi minimum 20 gün. bu sıvılar gittikten sonra geriye taş sertliğinde bir fibroz dokusu ortaya çıkıyor.dışardan bakıldığında derinin bir işlem gördüğü ardında bir şey olduğu belli oluyor. iyileşme süresi 6 ay dediler , 7 ay oldu ama bu sert doku küçülmüş olmasına ragmen tam olarak geçmiş değil. çok milimetrik ölçülerde değişim söz konusu. benim tahminim iyileşmem için 6 ayım daha var.

yani en iyi ihtimalle iyileşmek için 1 seneyi ağrılar, sızılar,moral bozukluğu içinde gözden çıkarmanız gerekiyor. en iyi ihtimalle diyorum çünkü daha fazla yağ alımı daha fazla hasar ve iyileşme süresi demektir.

bu acıları çekmek yerine beslenme düzeni, yiyecekler, besin değerleri, spor, egzersiz metodlarını araştırarak öğrenin, fosforlu, renkli spor kıyafetleriniz, kulağınızda tempolu müziğinizle zevkli bir şekilde uygulayın.

ben bunları malesef acı bir tecrübe ile öğrendim. artık bundan sonrası için sağlıklı yaşayacağım.

edit; ameliyatın üzerinden 18 ay geçti ama deri altındaki jöle kıvamındaki hasarlı doku iyileşmedi. minimal düzelmeler var. sert fibroz dokusu ondan bir milim daha fazla iyileşti. buna sebep olan doktorun ismini ve hastaneyi daha sonra bir rezalet başlığında açıklayacağım.
    doktor hasar verdiği dokuyu iyileşmiş ve bundan sonrasının benim spor yapmamla ilgili olduğunu söyledi ki bu anda ofisini yerle bir etmeye ramak kalmıştı. istemesem de nispeten sakinliğimi korudum. teşhisinin yanlış olduğunu ispatladım. şimdi prp adı verilen zenginleştirilmiş plazma uygulamasını kendisine önerdim. bayramdan sonra uygulamaya başlayacağız.

2 sene sonra edit 2; prp uygulamaları işe yaramadı. ben sonra kendim karboksiterapi isminde bir uygulama keşfettim. deri altına bildiğiniz karbondioksit gazı veriliyor ve ordaki ölü doku bir nevi aktive oluyor, ve oldukça işe yaradı, taşlaşmış doku 15 gün içinde daha jöle kıvamına döndü. şimdi ozon gazı enjekte ediliyor. bu uygulama da işe yarıyor diyebilirim. bununla birlikte ntcain isminde lokal anesteziğin içinde bulunan bir madde lenfatikleri çalıştırdığı keşfedilmiş. bununla birlikte kombine edeceğiz.
    ama rezalet başlığı açılıp doktor isimler tek tek verilecek.
  • “(akbil sesi) hanımlar müjde, six pek ayağınıza geldi..”

bu işlemle artık nasıl yapılıyorsa yağlar alınıp kaslar belirginleştiriliyor; sonucunda atletik ve sixli pekli karna kavuşuyorsunuz..
  • tam 1 ay önce olduğum ameliyat.
    hayatımda gördüğüm en yüksek rakama ulaşmıştım. ve bana bir motivasyon bir itici güç gerekiyordu. o yüzden ameliyat olmaya karar verdim. aslında ameliyat olmayı yıllardır istiyordum. ancak yok emboli yok genel anestezi bla blaa korktuğumdan hep erteledim. artık kilo konusunda all time high yapınca mecburen doktorun yolunu tuttum.
    bu işler herkeste farklıdır. kiminin ağrısı olur kiminin olmaz kimi 3 günde ayaklanır kimi 2 haftada.
    ben kendi deneyimi yazmak istedim çünkü çok korkutucu şeyler yaşamış diğer arkadaşlar.
    benim ameliyatım 3 saat sürdü ve toplam 3.5 litre yağ göbek ve üst bacaktan alındı. doktorum ameliyata girerken karın ve bel bölgesinde daha agresif olabileceğini ama bacak bölgesinde (ki benim asıl şikayetim bacak bölgesiydi) sarkma endişesiyle dikkatli olacağını söylemişti. herneyse ameliyattan çıktım. genel anesteziden uyanmak çok ama çok zordu bu kez. en kötü saatlerim uyandıktan sonraki saatlerde mide bulantısı ve üşüme inanılmaz fazlaydı.
    emboli riskine karşı yürütmeye çalışıyorlar uyandıktan 4-5 saat sonra yürümemi istediler ama ne mümkün midem öyle bi bulandı ki hemen beni yatırın dedim. anca akşam saatlerinde yürüyebildim o da yürümekse. ilk gün feci bir mide bulantısıyla geçti ağrım sadece öksürdüğümde vardı. zaten habire ağrı kesici yapıyorlar.
    ertesi gün doktor geldi ilk kez karnımı gördüm hayydaaaa içim bir tuhaf oldu. karnım dümdüzdü! iki tane dren yerleştirilmişti. o görüntüyü hayatım boyunca unutmayacağım. drenden bütün gece yağ ve liposuction sıvısı geldi zaten.
    eve geldim ilk iki gün yatış tabi ki. korse var bir de allahın cezası. bu işin en zor kısmı bir ay o korseyi giymek. bir ay da gece giymeye devam ediyorsunuz. korse olayı olmasa harika bir şey.
    ben 4. gün iyice ayaklanıp alışverişe bile gittim. öyle bir morardım ki bacaklarım belim, morluklar ayak bileğime kadar indi. ancak endişe etmedim içimi dışarı çıkardılar tabi ki olacak böyle şeyler dedim.
    şu an inanılmaz mutluyum ameliyat olalı tam bir ay oldu ve 7.5 kilo vermiş bulunuyorum. istediğim o itici güç oluverdi bu ameliyat. bu kiloyu pek tabi diyet yaparak verdim. sadece ameliyata kalsa verebileceğiniz kilo 2-2,5 anca.
    özetle hiç ama hiç pişman değilim . burun ameliyatı olduğumda da ilk iki gün keşke olmasaydım demiştim bunda da. şimdi kollarımı da yaptırmayı düşünmüyor değilim. benim deneyimim güzeldi. dayanılmaz ağrılar vs asla yoktu. yapın yaptırın.
hesabın var mı? giriş yap