şükela:  tümü | bugün
 • benim için ikinci blaszczykowski. kopyala-yapıştır yazacağım bunun adını da hep tıpkı jakub abisi gibi. evet yine kopyala-yapıştır yaptım.
 • yunancada turkcedeki b sesini tam olarak m ve p harfleri (mü ve pi) yanyana yazildiginda verir, şarala bo pulos gibi okunur.
  örnek 1
  örnek 2
  örnek 3
  örnek 4

  edit: örnek linkler
 • bu sezon 18 yaşında olmasına rağmen euroleague'de 12 maçta 108 dakika forma giydi ve fena da oynamadı. playoff'ta rusya'da cska karşısına çıkılan 2. maçta 21 dakikada 14 sayı attı. bu sezon furkan korkmaz ile birlikte euroleague'de 18 yaş ve altı oyuncular arasında bir maçta 10 sayıyı geçen iki isimden biri oldu. furkan da top 16 turunda malaga'da unicaja'ya karşı 9 dakikada 10 sayı bulmuştu.
 • isminin okunuşu vasilios haralambopulos olan basketbolcudur. zira mp harfleri kelime başındaysa b olarak okunur. kelime içinde ise duruma göre b veya mb olarak okunur.
  mesela nikos lymperopoulos liberopulos okunur http://el.wikipedia.org/wiki/νίκος_λυμπερόπουλος
  ya da nikos karampelas karabelas diye okunur http://el.wikipedia.org/wiki/νίκος_καράμπελας

  ama bu bebenin soyadı haralambopulos'tur.
  tıpkı aziz haralambos gibi http://el.wikipedia.org/wiki/άγιος_χαράλαμπος
 • an itibariyle fiba u19 dünya kupası yarı finali'nde yunanistan ncaa bebelerini terbiye ederken 3.çeyreğin bitimine 3 dakika kala, 5/6 üçlük ile 19 sayıda. büyük potansiyel.
 • atletizmi yeterli değil fakat papagiannis ile euroleagude ve eurobasketde önümüzdeki 15 seneyi domine edecekler gibi duruyor.

  yunanların kısa rotasyonlarının her zaman iyi olduğunu biliyoruz ki u18 ve u19 takımlarında bunu görürsünüz.

  neyse kısa kesiyorum, yolun açık olsun tosun paşa
 • kendisi bu sezon panathinaikos bc de özellikle antrenman maçına dönüşen yunan ligi maçlarında önemli süreler aldı. 26 lig maçında 15 dk süre ortalamayla 4s- 3r- 1a ortalamalarıyla oynamış, euroleague'de ise top16 ve sonrasında oynamadı. kendisini üç gün sonra başlayacak olan 2016 u20 avrupa şampiyonası nda izleyeceğiz -ki muhtemelen bu turnuvada da rakiplerine denize dökecek- bakalım panathinaikos'da yeni dönemde ne yapacak
 • 2017 u20 avrupa basketbol şampiyonası'nın mvp'si oldu. aynı ödülü 2015 u18 avrupa şampiyonası'nda da kazanmıştı. bu ödülleri alırken takımı yunanistan da iki şampiyonluk elde etti. charalampopoulos'un iyi bir oyuncu olacağı aşikar ama ben yine de çok özel bir adam olacağını düşünmüyorum. hatta 97 jenerasyonunda sadece türkiye'de bile kendisinden daha potansiyelli 2 oyuncu var,* diğer ülkelere değinmiyorum bile. benim charalampopoulos'tan beklentim 10 üzerinden 7'lik(perperoglou ayarında) bir oyuncu olması. bu entry de fütüristik bir yaklaşım olarak dursun burada.
 • 17/18 sezonunda kiralık olarak paok'ta forma giyecek olan oyuncu.