şükela:  tümü | bugün
  • 86 gündür yetkili serviste duran playstation 4 cihazımın para iadesini hala yapmayan firma.
  • 19 temmuz'dan beri yetkili serviste duran cihazım için en sonunda tüketici hakem heyetine şikayet ettiğim mağaza. artık vatanın kıyısından geçmem. para iademi alıp başka firmadan alacağım cihazımı. normalde sony firması cihaz için swap işlemi yapacakmış. değişim çıkmış vs. neredeyse 3 ay olacak. şimdiye çoktan yaparlardı. kanun zaten beni haklı buluyor. hiç uğraştırmadan gelin ürünün yenisini verelim deselerdi ya da para iadesi yapsalardı ben gelir vatandan alırdım. tüketici hakem heyetine verdiğim şikayeti bilmelerine rağmen karar çıkarsa o zaman iade ederiz diyebilen bir firma. hiç mi kafası çalışmaz bir firmanın. karar çıksın hem paramı alacağım hem de bir daha kendilerinden alışveriş yapmayacağım. böyle böyle müşteri kaybedersiniz işte. salaklar.
  • tüketici kanunlarından bir haber firma. ürünün ayıplı olduğunu hakem heyeti karar verirse para iadesi yaparız diyor. tamam da 20 iş günü içinde o cihazı teslim etseler idi ve cihazda hiçbir sorun yok deseler idi haklı sayılırlardı. iyi de cihaz 19 temmuzdan beri yetkili serviste. lan bu nasıl bir mantık. hakem heyeti cihaza bakmayacak bile. servis kağıdına bakacak diyecek ki ulan bu vatan harbiden abartmış, 90 gün ne lan diyecek ve tarafıma lehime karar verecek. yemin ederim bir daha vatandan alanı siksinler.