şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sanırım bunlardan biri benim.

milli maçları pek takip etmesem de hatırladığım bir maç. volkan demirel emre belözoğlu arda turan burak yılmaz. bunları görünce umarım beş altı yersiniz demiştim.

halkın yüzde yetmişinin beyinsiz olduğunu düşünüyorum. bu kalabalık seçimlerde aralarından birini seçip ülkeyi yönettiriyorlar. diğer insanlar çaresizce çırpınıyorlar. fırsatını bulan kaçıp gidiyor zaten. bu durum çıldırtıyor beni. yapılacak bie şey yok. kalabalık kesim çok daha hızlı ürüyor.

demokrasinin cahil toplumlar için iyi bir sistem olmadığını düşünüyorum.

bu ülkenin zihniyetini sevmiyorum. zihniyet derken açın lise tarih kitaplarını okuyun. sonra dünyadaki diğer ülkelerin tarih kitaplarına. osmanlı o kadar ülke işgal etmiş. kimseye zulmetmemiş. utanmasalar bir düşmanımızın bile burnu kanamadı yazacaklar. verilen tavizler sonu çekilen düşman artığı çeteleri kovalayıp bunu halka kurtuluş savaşı diye anlatılması. bu savaş kazanıldıysa petrol nerede musul kerkük'te. burnumuzun dibindeki adaları denize döktüğümüz yunanistan almış. dolayısıyla egeyi. bu nasıl zafer.

basın özgürlüğünü bırak sosyal medyada bir şey yazmaya korkuyor insanlar. adamın başına bir şey geliyor. kameralardan suçluları cumhurbaşkanına şikayet ediyor. ne alaka diyorsunuz ama haklılar. bir kişinin dudaklarının arasında ülkedeki adalet anlayışı.

ve bunları eleştiren herkes ya fetöcü ya pkklı ya getöcü. bu yüzden başlığı vatan haini diye açtım. neyse daha anlatacağım çok şey var ama içim daraldı. kırmızı don giyen kızın gerçek amacı başlığına gidip geyik yapayım biraz.
  • aktrollerin tümünün dahil olacağı liste.

haburda pkk’lıları kucaklamış, darbe girişiminde bulunan fethullah’ı hoca bilmiş güruhtan ala vatan haini mi var bu ülkede.
  • “vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
    ben vatanhainiyim.”

(bkz: nazım hikmet)
  • biri kesinlikle benim. 16 yıl boyunca 1 kez bile akepeye oy vermedim. elim gitmedi bile. midem kaldırmadı. karakterim el vermedi.
  • ona buna vatan haini dediğiniz için artık bir anlam ifade etmeyen terim.
    sizin gibi olmayan herkes de sen ona.