şükela:  tümü | bugün
 • o günün siyasetine göre vatan hainleri belirleniyorsa siyasetin değeri yoktur.

  şaşırtan iddiadır.
 • az evvel "ankara'yı sevmeyenlerin vatan hâini olması" başlığından çıktım. hayır verenlerin terörist olduğu referandumdan da yeni çıktık. bülent ecevit açlık grevindeki tutsaklara terörist diyeli yakın geçmişten yeni sıyrıldık. nuriye ve semih'in terörist olduğu günlerden geçiyoruz. terörist olduğu için 57 yaşında 11 çocuk annesi taybet ana sokak ortasında öldürüldü. taybet ana da üst düzey örgüt yöneticisi olmalı ki ibret olsun diye 7 gün cansız bedeni sokaktan kaldırılmadı. sıla'nın üst düzey örgüt yöneticisi olduğu günler az geride kaldı. tayadlı inanç'ın süleyman soylu'ya suikast yapacağı iddiasıyla 90 küsür yaşlarında hasta anasına bakarken öldürülmesinin üzerinden çok geçmedi. ahmet şık vatan hâini olduğu için hapis yatıyor. diyarbekir cezaevi'nde dışkı yedirilenler vatan hâinleriydi. berkin elvan küçük yaşta beyni yıkanmış bir teröristti. ali ismail vandaldı, çapulcuydu. ethem de örgüt adına faaliyet yürüten bir teröristti. soma'da tekmelenen madenci yakını o sırada meydanda olacak küstahlığı göstermişti, ne haddineydi. yasemin 14 yaşında bir terörist olduğu için yakıldı. mehmet, işçi olmak gibi bir suç işliyordu hâliyle ölümü hak etmişti. roboski'dekiler kaçakçı birer pislikti, onlar da hak etmişlerdi. maraş'takiler kızılbaşlardı, onlardan âlâ terörist mi vardı. sivas'takiler yakılmayı çoktan hak eden teröristlerdi. ara sıra ermeni avına da çıkılır bizim buralarda, teröristin başını küçükken ezmek gerek.

  hepimiz bir şekilde terörist olmuşuz meğer. hepimiz vatan hâiniymişiz. pkk teröristse biz kimiz? biz vatan hâiniysek pkk kim? tüm bu olaylar olurken devlet nerede? devlet kutsal. devlete suç atılmaz. devlet yapıyorsa vardır bir bildiği. devlet hiçbir şey yapmıyorsa da vardır bir bildiği. devlete karşı gelecek değiliz ya, işimiz gücümüz yok terörist mi olalım şimdi. evde birkaç kitap var, deniz gezmiş'i, mahir çayan'ı falan anlatıyor. hani şu teröristlik yapanlar. geçenlerde çukurova'da bir öğrenci, evinde bu kitaplardan olduğu için gözaltına alınmış. polisler sormuş kızcağızın annesine: "neden bu kitaplar var da dini kitaplar yok kızının evinde?" diye. şimdi sebepsiz yere terörist olmayalım biz de, gömeriz kitapları. dur yahu, gömersek mühimmat gömüyor derler bir de onun için terörist oluruz. yakalım en iyisi. elektrik faturası geldi geçen gün 80 lira, geciktirince kesmişler. patron şu sıralar biraz sıkışık. oy verdiğimiz bir parti var, yaldızlı köşklerde oturuyorlar. onların 3 aylık elektrik faturası 3 milyon lira gelmiş. olsun, devlet adamları bunlar. şimdi laf edelim de terörist mi olalım?

  olalım. terörist olmak böyle bir şeyse olalım. siz suçlusunuz. herkese terörist dediğiniz için, herkesi vatan hâini ilân ettiğiniz için siz suçlusunuz. işçiye-emekçiye terörist yaftası yapıştırdınız. sokakta yürüyene terörist yaftası yapıştırdınız. insanlara "terörizmi" benimsettiniz. "bunca çirkinliğe karşı gelmek terörizmse o zaman teröristlik iyi bir şey" dedirttiniz. dağda belinde silah olanla madende elinde taş olanı aynı kefeye koydunuz; ikisine de terörist dediniz. hırsıza ses etmediniz, tecavüzcüye ses etmediniz, hatta ne güzel dediniz "bir insan hırsız olabilir, katil olabilir ve bir noktada buluşabiliriz" ama onuruyla ekmek kazanmak isteyene, dilini özgürce konuşmak isteyene, emeğinin karşılığını isteyene, oğlunun cenazesini isteyene terörist dediniz, bir noktada buluşamadınız. kemal amcanın oğluna bir mezar hakkı dahi tanımamıştınız unuttunuz mu? bir baba için "terörist oğlunun cezasını çeksin" demiştiniz o derin hukuki bilginizle. siz iflâh olmayacaksınız. yer, zaman ve mekâna göre değişkenlik gösteren 80 milyon terörist bulursunuz bu ülkede.
 • şu cümleyi hayatım boyunca kurmayacağımı farkettim. gurur duydum.

  öte yandan vatanımız, zorba bir rejim tarafından yönetilen bir bok çukuru. bunu da sahiplenecek bir şey göremiyorum. yarattığınız bok çukurunun devamının tek yolu da, halkın kanı kokan ağızlarınızla bütün gün, şehit kan vatan ölüm cihad öldürün ölün şehit kan vatan ölüm cihad öldürün ölün temalı cümleleriniz.

  söyleyecek başka hiçbir şeyiniz yok. ancak acınacak durumdasınız, aşk sevgi kardeşlik barış huzur gibi kelimeleri bilmediğiniz için.