şükela:  tümü | bugün soru sor
 • suriye halkı'nın söylemi.

  ""bu savaşın 2 tarafı var; bir yanda suriyeliler diğer yanda dünyanın her yerinden gelen cihatçılar. suriye'yi mezheplerle bölmek isteyenlerin politikaları başarısız oluyor, bu nedenle teröristler bölgelerine girdiğinde siviller hakim olduğumuz bölgelere sığınıyor. ordumuza güvenebiliriz. kritik bir kararın eşiğindeyiz, tereddüt etmeden mücadeleye devam edecek, köleleşmeyi kabul etmeyeceğiz" diyen esad; "insan kaynağı bakımından eksiğimiz var... ama bu, çöktüğümüz anlamına gelmiyor... direneceğiniz... silahlı kuvvetlerimiz, anavatanını savunacak kapasitede. vatan sadece o vatanın pasaportunu taşıyanın değildir, vatan onu koruyan ve savunanındır" ifadelerini kullandı."

  http://haber.sol.org.tr/…nda-devrim-diyorlar-124132

  suriye halkı'nın işini tam yapıp sınırlarımızı temizlemesi dileği ile katıldığım önerme.

  https://www.youtube.com/watch?v=shbd1dfv2r0

  https://www.youtube.com/watch?v=povacvla9aa
 • "ülkenin geçirdiği bu en zor günlerde burada kalmak boynumuzun borcu. çocuklarım burada büyümezse burayı vatanları olarak görmeyecekler. bense çocuklarımın birer savaşçı olarak büyümesini istiyorum.''

  http://tr.sputniknews.com/…20150915/1017754919.html
 • suriye halkı'nın sloganı.

  suriye halkı yeni bir saldırının hazırlığında... suriye'nin tekrar sınır komşumuz olmasını istemeyen olabilir mi?

  "suriye ordusunun hangi hedeflere yöneleceği de merak konusu.

  bir iddiaya göre, bu hedeflerden birisi halep’in doğusundaki kuveyrs üssü. üste uzun süredir ışid’e direnen ordunun birkaç gün önce kuveyrs’teki kuşatmayı kırmak için saldırı başlattığı söylendi. eğer buradaki kuşatma kırılırsa, halep’in kuzeyinde devam eden savaşa da mutlaka etkisi olacaktır.

  ikinci olasılık, humus’un doğusu. bölgede hem suriye için prestij konusu haline gelen palmira, hem önemli gaz sahaları, hem de deyrezzor’a ikmal hattı bulunuyor. öte yandan palmira’yı kurtarmaya yönelik bir operasyonun, rusya ile suriye’yi, en sonunda abd ve avrupa ile aynı çizgide buluşturabileceği varsayılıyor. rusya ve suriye’nin bunu gözettiği de açık.

  üçüncü seçenek ise, ülkenin kuzeybatısındaki el kaide bağlantılı fetih ordusu’na yönelik bir operasyon. idlib ve cisreşşuğur’u aldıktan sonra hem hama’yı hem de lazkiye’yi tehdit eden el kaide’nin bölgeden sökülmesi önemli bir başarı olacaktır. ayrıca, fua-kefraya-zabadani ateşkesi nedeniyle gündeme gelen “demografik değişiklik” iddiaları gündemdeyken, eğer suriye’nin bütünlüğünü korumaya yönelik bir hamle yapılacaksa, bu üçgenin el kaide’den temizlenmesi hayati önem taşıyor."

  http://haber.sol.org.tr/…babamizin-sonbahari-130783