şükela:  tümü | bugün
  • deniz gezmiş,hüseyin inan ve yusuf aslan ın idamları için evet oyu kullanan hasan korkmazcan ın genel başkan yardımcısı olduğu partidir.
  • rahatlıkla %10'u geçer iddiasını geçiyorum da, %8 oy alacağını iddia etmek yaklaşık olarak 4.5 milyon oy alacağını iddia etmek demektir. vatan partisi nedir, genel başkanı kimdir diye sorsan 4.5 milyon kişi bulamazsın. gezici araştırma şirketi anadolu partisi ilk açıldığında, onlar için de %8 oyları var diyordu. şimdi anketlerinde esameleri okunmuyor.

edit: anadolu partisi'nin oylarına %8 diyen sonar'mış. yanlış hatırlamışım. prdeay düzeltti sağolsun.
  • eski maocu, 80 de ihbarcı, 90larda apocu orası da tutmayınca kemalci olan perinçek'in, son yaptığı iyi tutunca tutunduğu dal.
  • ben lafa değil icraate bakarım arkadaş. sen o kadar konuş konuş, at tut, sonra da en kritik seçimde muhalefetin oylarını böl. ama 2 puan ama 1 puan. 1 oya bile ihtiyacımız var arkadaşım bu süreçte.

gerçi şaşırmıyorum bu duruma. perinçek akp'nin himmetiyle cezaevinden çıktıktan sonra cemaate karşı hükümetin yanında olduklarını söylemişti zaten. beraberliği gayet de güzel yerine getiriyorlar.
  • başında perinçek olduğu sürece yoğurtlu sos yemeye devam edecek olan parti.
  • 2015 yılında hala doğu perinçek'i lider kabul edenlerin partisidir..
  • murat gezici vatan partisi hakkında vatan partisi’nin barajın olmaması ve sandığa gitmeyen seçmenin oy kullanması durumunda türkiye’de yüzde 7-8 oranında oy alacağını söylemiştir. oy oranı %8 dememiştir arasında büyük fark vardır hatta son araştırmasına göre oy oranları %1 bile değildir
  • aslında baraj olmasa gayet yüzde 6-7 oy alabilecek bir partidir. ama insanlar nasıl olsa barajı geçemiyor diye bu partiye oy vermeyip mhp-chp'den kim daha yakınsa kendine ona oy veriyor.

sağ güruhta bunun muadili de saadet partisidir. barajı ben koymadım ki ben kaldırayım cümlesinin altında da işte bunlar yatar.
  • içinde bir sürü fosilleşmiş teyze ve amcayı bulunduran parti.
  • seçim barajı olmayan bir ülkede, iş yapacak bir partidir. ama türkiye'de oyları bölmek dışında hiç bir işe yaramayacaktır.

bu arada bu parti işçi partisi değildir. komunizmi değil, ulusalcılığı ön plana çıkarmaktadır. yani vatan millet üzerinden siyaset yapmaktadır, mhp'nin daha az allah içerenidir.