şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akp'nin cemaatle mücadelesinde siper yoldaşlığı arayışı hepimizin malumu.

  bu süreçte akp'nin imdadına yetişen doğu perinçek ve şürekasının, akp marifetiyle hapisten çıkarılmasından sonra akp ile yaptığı işbirliği seçim döneminde bildiğiniz kuyrukçuluğa dönüştü.

  birkaç sene önce akp'ye demediğini bırakmayan vatan partisi tayfası, şimdilerde topu chp'ye ve hdp'ye çevirmiş durumda. hdp ile olan muhabbeti eskiden beri zaten kötü olan vatan partisi'nin akp yerine chp'yi hedef almasının ise başka açıklaması yok.

  saray'dan nasıl sözler aldılarsa artık, akp'yi zayıflatma potansiyeli olan veya iktidarda akp'ye alternatif olan kim varsa onları hedef almaktan başka hiçbir iş yapmıyorlar bu aralar.

  kendilerinden hdp'yi veya chp'yi eleştirmemelerini istemek kadar saçma birşey olamaz. ama chp ve hdp'ye yönelttiği eleştirilerin onda birini de akp'ye sallamasını bekliyorsunuz bunlardan. ama nerde.

  bir de tutturmuşlar hdpkk, y-chp, chpkk. bu arkadaşlarla ne zaman bir konuyu tartışsanız mevzu mutlaka buraya geliyor. y-chp çok pekakalı olmuş, atatürkçülere sırtını çevirmiş. hdpkk akp ile anlaşmış falan filan. hep aynı şeyler.

  neyse, bunların chp'nin oylarını pek böleceğini zannetmiyorum ama ne yaparsın işte, sinek mide bulandırıyor.
 • emarelerinden birisi de rasim ozan kütahyalı'nın ulusal kanal'da boy göstermesidir.
 • ulusal kanal'ı açın izleyin. 10 programın en az 8'inde chp eleştiriliyor. sanırsın iktidarda chp var ve her şeyi kılıçdaroğlu yapıyor.
 • dogru olma ihtimali olan iddiadir. ama y-chp'ye dair vatan partisinin soylemlerini dogrulayan o kadar cok ornek var ki, eger vatan partisi kuyrukcu ise bile dahi eline koz veren y-chp'dir. gorcez bakalim bu yeni "acilimlari" oyle iddia edildigi veya sanildigi gibi bir fark yaratacak mi. yoksa puanimizi koruduk, yarim puan arttirdik diye beyanlar mi gelecek gene.

  haa, bu arada cumhurbaskaninin akp'ye oy istemek icin ulke ici ve disinda yaptigi mitinglere ragmen mhp ve chp secimlere girerek zaten adaletli olmayan bir secime mesruiyet kazandiriyor. cunku onlara yillardir verilen rol (ki bu baykal chp'si icin de gecerliydi) bu. siz de hala oturun, akliniz sira secimden medet umup, chp'ye bir iki oy kazandiririm umuduyla burada provakatif entryler girin. oyun icinde oyun var, ama biz salagiz siz akillisiniz.
 • saray'larda sozler alinarak verilerek olusturulmus bir pakt olduguna inanmadigim durumdur.

  vatan partisi'nin akp secmeninden oy koparmasi pek mumkun degil. alabilecekleri oylarin chp secmeninden veya hdp'ye egilimli kararsiz secmenlerden gelmesi daha olasi. muhtemelen bunu fark eden vatan partisi yoneticileri de chp ve hdp'yi daha aciktan hedef alan bir siyaset pesinde olsalar gerek. akillica bulmasam da tutarsiz degil.

  balyoz ve ergenekon davalarindaki surec boyunca o davalarda magdur edilenlerin bir kisminin yaninda yer alarak cemaat karsiti olan bir kitleyi de partiye aday veya secmen olarak kattiklarindan cemaate alenen karsi durmak disinda pek yapabilecekleri bir sey de yok. bu da bir yandan cemaat'le savas halinde olan ve secmenini cok ikna edemeyecekleri akp'ye karsit ol(a)mamayi beraberinde getiriyor.

  ozetle vatan partisi konumu, su anki secmenleri ve alabilecegi en cok oyu alabilmek adina kendileri adina tutarli(ama genel duruma bakilinca cok sacma) bir secim politikasi guduyor. akp'nin "kuyrukcusu" haline gelmesi de bunun dogal bir sonucu.
 • kuyrukçuluk falan değil bu.

  resmen vatan partisi tayyib'in kuklası, aydınlık gazetesi yandaş medya olmuş.
  her manşette chp'ye laf sokmalar, yandaşlarla ortak manşetler, chp'nin oylarını bölmek için her fırsatta kemal kılıçdaroğlu'na saldırmalar, - ulan hukumette kılıçdaoğlu var da bizim mi haberimiz yok? - jöleli yiğit manipülasyonlarını gazetede dillendirmeler, doğu perinçek'in erdoğan diktatör değildir beyanı, ulusal kanal'ın devlet bankalarından ve yandaş ülker'den reklam alması falan.

  hoooop hayrola, noluyoruz lan?

  cumhurbaşkanlığı seçimlerinde akp'nin reklamlarını yapan ulusal kanal'dan,sloganı vatan, emek, namus olan fakat utanmadan yeni şafak'la ortak manşet atan bir `aydınlık gazetesi' den bahsediyoruz.

  başkanlık sisteminde geçişten önceki şu son seçim döneminde bile kapı kapı dolaşıp seçmene chp tüdür, kakadır bunlara oy vermeyin diye çalışan bir teşkilattan bahsediyoruz.

  resmen yandaş olmuş bunlar yandaş, artık hangi borcu ödüyorlarsa bilmiyorum ama beni çok şaşırtıyorlar.

  lafa gelince mustafa kemal'in askerleriyiz, icraate gelince hüloooooğ!
 • akp'nin eski derin devlet ile tekrar kanka olmasından kaynaklıdır. cemaati tamamen yok edince sıra akp'ye de gelecek hiç merak etmeyin. akp veli küçük-doğu perinçek tayfasını çok hafife alıyor.
 • f tipi örgütlenmeden kaçalım derken a tipi çetenin kucağına düşmüş bir partidir vatan partisi, daha düne kadar akp karşıtıydılar ama bugün çok net görülüyor ki her şekilde akp'nin değirmenine su taşıyorlar... neyse sonuçta perinçek tayfası böyle manevralara alışık, biraz da böyle takılsınlar bakalım...
 • chp ve hdp'ye saldırıları üzerinden yapılmış sığ ötesi bir çıkarım. chp muhalefet ediyor da onu mu eleştiriyor arkadaşım? chp'yi akp kuyrukçuluğu yaptığı için eleştiriyor. cumhuriyet değerleri ayaklar altına alınırken "soykırımcıları", "bölücüleri" aday gösterdiği için eleştiriyor. cemaatin rotasına girdiği için eleştiriyor. atatürk'ün partisi değiliz diyenleri eleştiriyor. çamur atmıyor chp'ye, bataklığı gösteriyor.
  ayrıca seçim döneminde akp'nin nesini eleştirecek? eleştirilecek neyi kaldı bu partinin? akp'liler bak bunlar böyle diyor akp ne kadar kötüymüş bu seçim biz de vatan partisi'ne oy verelim mi diyecek?
  seçim çalışması yaptığımız kitle öncelikle zaten bir şeylerin farkında muhalif kesimdir. çıkış yolu arayan kesimdir. çıkış yolunun arandığı bu dönemde "gittiğiniz yol yol değil, bakın chp'nin, hdp'nin, akp'den farkı yok, bunlara verdiğiniz oy akp'ye yarıyor" demek en mantıklı iştir.
  pkk'yı eleştirmek ne zamandan beri akp kuyrukçuluğu oldu? pkk mı bizi kurtaracak arkadaşım ne kuyrukçuluğundan bahsediyorsun?
  saraydan söz almışız...
  ne sözü arkadaş?
  yıllardır verdiği mücadele nedeniyle hep sistemin baskısına maruz kalmış bir parti neyin sözünü almış olabilir?
  "erdoğan diktatör değildir" demiş, bu yüzden kuyrukçuymuş.
  siz daha diktatörün anlamını bilmezken öncü gençlik "yıkılacaksın faşist" pankartını açıyordu. daha yakınlarda aykutalp avşar diktatör dediği için tutuklandı.
  chp'nin oylarını bölüyormuşuz...
  arkadaşım bırakın artık bu iki yüzlülüğü. %0.5 lik bile oyu olmayan parti miyiz chp'nin oylarını mı bölüyoruz bir karar verin.
  ağzınızı yaya yaya çamur attığınız partinin geçmişini bir okuyun, geleneğine bir bakın; ondan sonra söz mü alır, kuyrukçu mudur yoksa zaptedilememiş son kale midir varın siz karar verin.
  (bkz: #50667317)