şükela:  tümü | bugün
  • vatandaşına güvenmeyen devletle aynıdır.. bildin mi?

ideolojisine ve çıkarlarına ters düşen vatandaşı kamuoyu önünde tuzağa düşürerek zor durumda bırakıp istediği şerite sokmak için çeşitli atraksyonlarda bulunur ve gücü kırılan vatandaş şeride girer.. özetle; alçakça bir saldırı biçimidir..
  • ötv ve kdv indirimlerini bir yerlerden çıkartmak zorunda kalan devletin başvurduğu uygulamadır.

buyrun kendiniz izleyin

özet: sivil polis yaya geçidinde bekliyor. arabalar gelirken yola adım atıyor, kimse de fren yapıp durmayınca 10 metre geride soteye yatmış polis amiri 100 metre ilerideki trafik ekibine plakayı bildiriyor. buna istinaden de sürücüye "yaya geçidinde yol vermemek" maddesinden 488 lira ceza yazılıyor.

tuzak mı değil mi siz karar verin.
  • çok doğru bir uygulama duracaksın yaya gördüğün zaman. ne yapsın adamlar ileride bekleyip bir yaya ya yol verilmediğin de mi ceza kessin. kendileri uyguluyorlar. gizli müşteri gibi düşünün.
  • devletin trafik polisleri tarafından yapılmaktadır.

almanya'da polisler radar kuracağı yerleri gazetede ilan vererek bildirirken.

bizim polisimiz, çakallı'da menemeni gömdükten sonra refüjün arasına saklanıp vatandaşına pusu atmaktadır.

öyle yerlere kurarlar ki radarı virajı dönerken zank diye karşında bulursun.
  • devletin radar gizleme saklama gibi bir durumu olamaz çünkü 'devlet vatandasina tuzak kuramaz' denir ve radari gizlemek vatandasa tuzak kurmaktir. devletin tuzak kuramaz olmasi ne kadar mantıklı gelse de birilerinin trafik kurallarina uymadiginda da ceza kesmek icin bak biz seni izliyoruz kesebiliriz demesi de cok yanlis geliyor aslinda. yol icin belirlenmis hiz sınırı o yolda sadece trafik denetcisi oldugu durumlarda mi geçerli??
  • (bkz: engin ustaali için adalet)

bunu buraya bırakıyorum.
  • yargıtay’ın bu konuda bir içtihatı vardı. devlet vatandaşına tuzak kuramaz minvalinde. onu emsal gösterip bir trafik cezama itiraz ettiydim de, yerel mahkeme ‘hadi canım, hadi gülüm’ demişti bana.
  • devlet yol yapıyor, yolu yaptıktan sonra da, bu yolda senin ve diğer insanların güvenli sürüşü için maksimum şu hızla gidebilirsin diyor. ha siktir lan diyorsun, hızlı gidiyorsun ve cezayı yiyorsun. ondan sonra yok tuzak kurmuşlar, yok şöyleydi, yok böyleydi diye yanmanın bir mantığı yok. tabela neyse uyacaksın, onu oraya koydularsa, bir mantığı, bir mühendisliği vardır bu işin.
  • paralar suyunu çektikçe bakın daha neler olacak.
  • hız sınırlarının bazı bölgelerde, olması gerekenin çok altında olduğunu bilmeyenler şurda yazmasın.

çift yön ortası kapalı, tali yol bile bağlanmayan 4 şerit yolda zınk diye 50 tabelasını koymanın ne trafik şartlarında ne fizikte ne matematikte yeri var.

ha bi yerde var. adam sikmede. onu da çok güzel yapıyor bu hazine boşaldıkça millete yaslanan devlet!