şükela:  tümü | bugün
 • #61198440

  bergüzar korel, halit ergenç ve onur saylak'ın başrolde olduğu yeni bir dönem dizisi. başlarda vatan haini diye duyulmuştu ama anlaşılan son olaylardan sonra bu isimde karar kılındı. bence bu daha güzel olmuş. kaynak: *
 • türk dizileri içinde sadece tarihi dizileri izleyen biri olarak merakla beklediğim dizidir. kurtuluş savaşını anlatan bir diziyle bize unutturulmaya çalışılan değerlerimizi canlandırabiliriz. şöyle hatırla sevgili tarzında bir dizi olsa mükemmel olurdu. aralara tarihi fotoğraflar ve rumeli türküleri sıkıştırılırsa tadından yenmez.
 • bergüzar korel ve halit ergenç'i aynı projede görmek pek çekici gelmemekle birlikte dönem dizisi olduğundan mutlaka izlenmesi, en azından ilk bölümüne şans verilmesi gereken dizidir. açıkçası yapımcısını bu cesaret dolu ve örnek davranışından dolayı kutluyorum çünkü dönem dizisi projeleri pahalı bütçeleri olduğu sebebiyle hayata geçirilmiyor. umarım şeytanın bacağını kırar da diğer yapımcılara örnek olur. yazanların, oynayanların, tüm yapım ve çekim ekibinin ellerine sağlık. bol reytingli, uzun soluklu ve kaliteli bir iş olsun umarım. fakat söylemeden geçemeyeceğim, bergüzar korel yerine keşke bir naz elmas, bir ebru özkan hatta ve hatta ve keşke bir oya okar olsaymış tadından yenmezmiş. bergüzar korel'e bi gıcıklığım yok ama zaten onların beraberliği kanıksanmış, bu yüzden ayrılıkları ya da kavuşup kavuşamadıkları konusunda ister istemez gerçekçi bir hissin tesiri altında kalacağız. ayrıca dönem kadınlarına sarı ve soluk olmak daha çok yakışıyor.
 • tutmayacak dizidir.
 • önce ismi vatan haini'ydi, birden vatanım sensin oldu. bir takiyye kokusu geliyor.
 • "vatan haini" olumsuzluk içerdiğinden "vatanım sensin" adı daha iyi olmuş.

  "vatan haini" erkek izleyici için daha sağlam bir isim iken, "vatanım sensin" türk televizyonlarının direği kadınlar için daha ilgi çekici isim.

  türk dizilerinde prodüksiyon kalitesi çok yükseldi. her yeni sezonda üstüne koyarak gidiyorlar. iyi bir ekip oluşturduğunda hikayenin de gücüyle amerikan yapımlarıyla yarışacak kalitede işler çıkabilir. geçerse bile şaşırmayın.

  esasında türk dizi sektöründe henüz dizi çekmeyi seven dahi bir yönetmen yetişmedi. iyi yönetmenlerle idare ediyoruz. o eksik tamamlandığında çıta çok yükselir.

  kurtuluş savaşı sinema ve beyaz ekranda yeteri kadar işlenmiş değil. halit ergenç katkısıyla bu iyi bir örneği olacaktır umarım.
 • tanıtım videosunu izledikten sonra "umarım o atlara bir şey olmamıştır" dediğim dizi.

  umarım dizinin jeneriğinde, hayvanlarla ilgilenen uzman kişilerin kadroda yer aldığını, artı veterinerin olduğunu ve çekimler sırasında atların başına bir şey gelmediğine dair bilgilendirme notunu görebiliriz.
 • tanıtımıyla heyecanlandıran dizi

  ayrıca halit ergenç'in uzun zamandır tutmayan dizisi olmadığı için tutmayacağını öngörmek çok isabetli değil.

  ve tutmasını isterim de. bu çift yurtdışında acayip seviliyor, dışarıya halit ergençlerin görüntüsüyle kendi tarihimizden esaslı bir şeylerin aktarılması gayet güzel olacak.

  vatan haini ismi çok güzeldi ama dönemsel çağrıştırdığı durum itibariyle vazgeçilmesi mecburiydi. umarım konu da bu durumdan etkilenmez çünkü vatan haini ismi ve hikayenin dokusu bana kemal tahir'in dönemi anlatan eserlerini çağrıştırdı. umarım döneme ışık tutan bu kitaplardan da yararlanıyordur senaristler.
 • tanitimina bakilacak olursa ilk akla gelen: (bkz: pearl harbor)
 • --- spoiler ---
  yine yeniden, arkadaşının karısına göz koyan bi lavuğun olduğunu gördüğümüz dizi, bir de sırtından vuruyor... tipik fetöcü asker!
  --- spoiler ---

  dönem dizilerini severim ama bizde pek tutmuyor, umarım güzl bir yapım olur...