• her ne kadar spoiler almış ve okumuş olsam da, az önce twitterda denk geldiğim ve izlediğim şu üçüncü bölüm fragmanı çok fena yürek titretmiştir.

yapanların ve düşünenlerin emeğine sağlık.
  • bu ülkede bir karşı devrimin nihai başarıya ulaşmasının neden imkansız olduğunu bir kez daha hatırlatan dizi.

vefatının üzerinden 78 yıl geçmişken, benim gibi içinde zerre milliyetçilik taşımayan bir adamın gözlerini dolduruyorsa bir fotoğraf, birilerinin mustafa kemal'den nefret etmesini hakikaten garipsememek gerek.

bir hedef düşünün ki, ne düşünsel ne de duygusal olarak onunla aşık atabiliyorsunuz. kudurursun, kendine hallenirsin çaresiz. atam hakkında sadece yalan söylenip, sürekli dezenformasyon yapılmasına şaşmamalı.

bir de halit ergenç... adamda o eski ustalara has bir doku var.
  • diziyi izlemedim ama 3. bölüm fragmanıyla boğazımı düğümleyip, gözümden yaş getirmiştir. çok özledik evet ama umudumuz da kalmadı be ata'm :( yine o aydınlık türkiye olur mu bilmiyorum. her ne olursa olsun senin sevgin hep kalbimizde yaşayacak.
  • küçücük bir dakikalık bir fragman ağlatır mı insanı? hatta 15-20 saniye? ağlatır valla. kaç kere izledim saymadım, halit ergenç de orada oynamamış yaşamış resmen.

nur içinde yat paşam.
  • henüz izlemediğim ama malum 3. bölüm fragmanına şöyle bir göz attığım dizi. cast'a da bir baktım. halit ergenç cuk oturmuş ama bergüzar korel ne alaka yahu? bir türlü sevemedim şu kadını gitti. koca torpilinden girmiş diziye zaar. izleyesim vardı ama sırf o kadını görmek istemediğim için izlemeyeceğim maalesef.

ayrıca şimdi düşündüm de fragmana ağlayanlar makus talihimize ağlıyor bence. hani normal hayatta da olurya, dolarsın, dolarsın, dolarsın ama bardağı taşıran son damla ufacık bir nüans olur ve hiç ağlamayacağın bu küçücük nüansa oturup hıçkıra hıçkıra çocuklar gibi ağlarsın. ülke olarak yorulduk, çok yorgunuz, bitkiniz, takatimiz kalmadı. dokunsalar ağlıyoruz bir dizi fragmanıyla bile. geleceğe dair hiç umudumuz kalmadı, tükendik bittik ama üzülmeyin, bu günlerde geçecek elbet. bu kara günlerin de üstesinden gelinecek. yeter ki umudumuzu kaybetmeyelim hiç.
  • az önce izledim mustafa kemal'li fragmanını yemin ediyorum tüylerim diken diken oldu. nasıl duygulandım lan. o kadar beklemiyordum ki o kadar umudu falan kesmişim ki ülkeden atatürk'ü tv'de falan görmek şaşırdım. aq ne hale geldik lan ülkenin kurucusunu tv'de görmek bile o kadar imkansız geliyor ki şaşırıyoruz. asla işlenmesini beklemiyorsun falan. bizi bu hala getirenler utansın amk.

o değil de 10 kasımda yayınlanmasını napıcaz? bayağı anma töreni gibi lan. bakın ben ağlarım.

atam benim be. yaşa mustafa kemal paşa yaşa adın yazılacak mücevher taşa asdkjasd sori aşırı gaza geldim gidip diziyi izlemeye başlıyayım ben.
  • 3. bölüm fragmanını tam 3 defa izledim her izleyişimde de gözlerim dolu dolu oldu. koca adamım ağlamamak için kendimi zor tuttum.

değerlerinin yok sayılmaya çalışıldığı bugünlerde, o dönemin şartlarına rağmen yaptığı o güzel işleri görünce insan hüzünleniyor.
  • diziyi izlememiş birçok insan, türk dizi tarihinin en iyi fragmanıyla gözleri doldu, hatta belki benim gibi ağlayanlar bile olmuştur... ey mustafa'm...
    masmavi gözlerinle her zaman umut oldun içimize, bi insan görmeden nasıl bu kadar sevilir akıl sır erdiremiyorum, çok çok özlüyoruz seni...
  • 3. bölüm fragmanı tam 'başa kalpak takıp, izmir marşı söylemelik' olmuş. içim titredi. keşke her bölüm gösterilse mektupları, karşı gelişleri, isyanı, yaptıkları..

çok özlemişiz paşam çok.
hesabın var mı? giriş yap