şükela:  tümü | bugün
  • hayatımda izlediğim en güzel fragman.
  • düşüneni, oynayanı, çekeni alnından öpme isteği uyandıran bir 3. bölüm fragmanı yayınlamış dizi.
    dizinin ilk bölümünü izlemiştim ama 2. bölümü izlemeye vaktim olmamıştı, doğal olarak 3. bölümü de daha sonra izlerim diyordum. bu fragmandan sonra 3. bölümü 10 kasım perşembe akşamı izleyebilmek için elimden geleni yapacağım.
  • "yaşadığın devletin kurucusunun adını duyup, fotoğrafını televizyonda görünce duygulanıyorsun..."

bir insanı görmeden nasıl bu kadar çok, bu kadar derin seversin?
    bu kadar çok aglarsın, 3 dk'lık bir fragman ile görünce yüzünü sadece 10 saniye ??

ne günlere geldik ...

ıcim acıyor ve umuda doluyorum yine de, bir ulkenin kurucusu olan bir güzel insan bu kadar çok sevilirse insanları tarafından onca talana, yalana, riyakarlığa karşı, o ülke için hala umut var demektir..
  • rating rekoru geliyor alirim bir dal.
    ayni gun kivanc tatlitugun sabun kopugu dizisini ezip gececektir.

gercekten dizi artik buradan yurumeli
  • 3. bolum fragmaniyla bugunden bunalan seyirciye durumumuz ne kadar boktan olursa olsun, 15 mayis 1919'dakinden daha kotu olamaz; umudunuzu kaybetmeyin ve mucizelere inanin mesajini vermistir. memleketi terk etme plani yapanlara kapak olan bir fragmandir.
  • keşke vermeselerdi fragmanda o görüntüyü.. bütün büyüsü bozuldu yarınki bölümün.. o sahne ilk etkisini vermeyecek..
  • dizinin baş karakterini gölgeye atmadan, cumhuriyet tarihin baş karakterini yad eden ve bunu yaparken izleyenin kalbine dokunmayı başaran dizi...
  • malum insanın nasıl olmuş da böyle bir şeye izin vermiş olduklarını düşündükçe korkuyorum. ya bu işin altında bir iş var, ya da gerçekten malum insanı yanlış mı anlamışız diye de sormadan edemiyor insan.
    adeta son 10 senedir yaşanan hiç birşey yaşanmamış gibi, türk milletinin en büyük liderinin atatürk olduğunu 7'den 70'e herkesin ama herkesin kabul ettiği ve bundan övünç duyduğu zamanlarda olduğu gibi, dosta güven düşmana korku salar gibi.. mustafa kemal'i ve yaptıklarını hatırlatan, onu onurlandıran bir dizi çekiliyor. türk milletinin dış mihraka karşı birlik olması için, darbeye teröre ihtiyaç yok işte , görüyorsunuz atatürk'ün resmini bile gösterseniz yeterdi.
    bence bir iki bölüm sonra bir bahane ile yayından kalkar, at fava bekle.
    edit : neden mi bu kadar karamsar baktım? benim gibi türk milliyetçisi olmayan birini bile birkaç saniyelik atatürk resmi göstermekle etkileyen bir dizi, ampulleri ne hale getirir, düşünmek bile istemiyorum.
  • hiç izlemememe rağmen söz konusu fragman nedeniyle sevgimi kazanmış dizi.

tatava yapmadım atanın hürmetine imdb'de 10 puan bastım geçtim.
  • izlemediğim dizinin fragmanı ile ağladım.

"yolun açık olsun paşam"