• sonunda savasin kadinlari yuzunu gosterecek. tek basina filme konu olasi hayatiyla kara fatma diziye geliyor.

300 kişiyi aşkın birliği ile ı., ıı. inönü muharebesi, sakarya meydan muharebesi ile dumlupınar meydan muharebesi’nde carpismis, büyük taarruz’un ilk günlerinde general trikopis‘in birliğine esir dusmus, kaçarak yeniden müfrezesinin başına gecmis, bursa'nın yunan işgalinden kurtuluşunda rol oynamis, daha neler neler yapmis bir kadin.

orta okul tarih kitaplarinda siglikla tarihin icini bosaltmak yerine, o zamanin ruhunu ogrenebilseydik bu toplum bu kadar yozlasir miydi.. diye sormadan gecemiyor insan.
  • fragmanındaki kara fatma ile beni benden alan dizidir. demet evgar ne kara fatma olmuşsun yahu! çakmak çakmak yanan gözler, karşısına değil düşman, iblis çıksa geri durmayacak cesaret...
    savul bre kahpe tevfik, kara fatma geliyor.
  • daha 24. bölümü hazmedemeden 25. bölüm fragmanına maruz kaldım.
    hüseyin avni danyal mı?
    demet evgar mı?
    kuzum ne yapıyorsunuz siz.
    bunlar diziyi bıraktı gelin de pişman edelim mi dediniz ne yaptınız.
    diğerlerini bilemiyorum benim protestom buraya kadarmış 24. bölümü izledim geçen akşam o ilk bölümlerdeki havaya geri dönmüş, saçma sapan klişelerden dönülmüş, büyük zevkle gözümü ayırmadan izledim.

şahane bir bölümdü, kaç hafta gerideyim bilmiyorum ki zaten ara ara kısa videolarını izlediğim, dizi de sanıyorum ki o arada pek ilerlemediği için geride hissetmedim kendimi.
    oyuncular muhteşemdi, bergüzar korel şahaneydi ama bölümün yıldızı tabii ki leon'du. o ne güzel oynamaktır be çocuk.

son bölümle ilgili yazmak istediklerim vardı lakin yeni bölüm heyecanını yaşıyorum şu an konsantre olamıyorum.

böyle devam etmelerini umuyor tüm ekibe kolaylıklar diliyorum.

bu diziyi izlemek bir yandan da zorlaşıyor, herkes mi muhteşem oynar arkadaş, her oyuncu o kadar güzel, izlemek o kadar keyifli ki "dur şu sahne varken mutfağa gidip geleyim" diyemiyorsunuz hiçbirinde.
    o mektup taşıyan bıcırıktan tut da hasibe anasına kadar herkesi pür dikkat izlemek istiyorsunuz.
    teşekkürler, çok teşekkürler.
  • dun yayinlanan 25. bolum fragmaninin devamina bugun bir kac sahne daha eklenmis dizi
  • senaristler "dizi mi istiyonuz? alın size dizi amk." diyerek iki bölümdür verdiler gazı. kağnı hızında ilerleyen dizi şaha kalktı. bize bunlarla gelin.
  • aşk sevda rollerinden vatan millete gelemedik daha
  • 25. bölüm fragmanı itibariyle bitch will be back, bahsi geçen bitch ben oluyorum hatta atom fiziğine ve kimyaya lanet ederek kampanyamı tekrar gündeme alıyorum ve diyorum ki;(bkz: ertan saban vatanım sensin'de oynasın) burhan altıntop mod açık, litfennn ama ya, modu kapat!
  • --- spoiler ---

ah be kelebegim ne çektin beeee....

bunlar hep sana aferim demediklerinden oluyor, ben biliyorum.

--- spoiler ---

tanim : 25. bölümü ile takip ederken hepimizi yoracak dizidir.
  • --- spoiler ---

fragmanda mehmetin niye savunuyorsun bu adamı diye sorduğu sahnede hilal artık desin ben bu adamı seviyorum diye bıktım artık

--- spoiler ---
  • bir ülkede iç savaş nasıl çıkartılır, toplum nasıl ayrıştırılır, topluma nasıl nifak tohumları ekilir, ingiliz entrikası nasıl olur, para ve makam insanları nasıl satın alır, gerçek vatan sevgisi nasıl olur gibi soruların cevaplarını net bir biçimde görmek isteyenlerin kesin seyretmesi gereken dizidir.
hesabın var mı? giriş yap