şükela:  tümü | bugün
  • aslında konunun aslı vatansızlık nedir bilememek, bugün açılan ((bkz: türkiye cumhuriyeti'ni sevmek için tek neden) ) başlığında yazılanlara göz gezdirdiğimde bu konu kafama takıldı .burada bahsedilen vatan topraklarını idare eden devlet yönetimi , yönetim biçimi olsa da ben vatan sevgisi ile aynı kefeye koyuyorum.
    tabiî ki çok küçük azınlık haricinde türkiye cumhuriyeti devletini sevmiyorum, sevemiyorum dememiş, diyememiş.
    asıl mesele insanlarımızın ,sözlük ahalisi yaş ortalaması sebebi ile gençlerimizin yaşamış olduğu ülkeyi sevmek için neden aramaları , neden aramaktan bıkarak kaçmaya çalışmaları ( (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)) , beklide şahsımda dahil olmak üzere vatansızlığın ne demek olduğunu bilmiyoruz, öyle bir devir de yaşamadık sayılır .
    düzenden , yönetim şeklinden iktidardan şikayet etme hakkını ,hakkımızı ; sanki bu ülkenin vatanın sahipleri biz değilmişiz gibi kendimize ve geleceğimize de haksızlık ederek ülkeyi terk etmek fikri ile kullanmaya çalışıyoruz sanki.
    bu vatan bizim, bizim başka gidecek bir yerimiz yok , hangi görüşü savunur isek savunalım ne ye inanırsak inanalım ya da inanmayalım bu bir gerçek.
    vatansızlığın en acı ve basit olayı yakın tarihte bu haberde saklı sanırım.
    https://www.haberler.com/…-direktor-7700353-haberi/