şükela:  tümü | bugün soru sor
 • konya yaka'da bulunan müthiş et restoranı. başlığının açılmamasına şaşırdım doğrusu. bugüne kadar yediğim en iyi hamburger. etini deneme fırsatım olmadı ama vav burger diye bir şey var, akıllara zarar. ankara'da yediğim bütün homemade burgerlerden daha güzel. soğan cheddar ve isli et ekleriyle her seferinde enfes lezzet. üstelik fiyatı da uygun. çalışanlar da çok güleryüzlü, her şeyiyle harika bir mekan. konya'ya yolu düşenlerin kesinlikle denemesini tavsiye ederim. etli ekmek, fırın kebabı falan hikaye. kesinlikle vav burger. pişman olmayacaksınız.

  sitesi
  foursquare
 • --- spoiler ---

  insan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanar. insan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür. kulluğun manası "vav"dadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir. rabbi vav gibi müteyazı olsun ister kulları. musa vav olmuştur ama firavunun gözü "elif"de kalmıştır. ibrahim ateşte "vav"dır, nemrut bizzat ateşe odun. yunus, vav olup balığın karnında anca kurtarmıştır kendini. insan iki büklüm olunca rahat eder ana karnında. boylu boyunca uzansa da kim rahattır mezarında?
  --- spoiler ---

  tam konya işi amk!
  at tut elif ba musa ibrahim sonra git tükanın isminin sonuna steakhouse koy!
 • dry agedleri çok iyi olmasa da vav burger efsanedir. konyadaki yegane steakçidir.
 • konya'da bulabileceğiniz en iyi hamburger buradadır. (bkz: vav burger)
 • kredi kartı ekstremde amcamın adını soyadını görünce olayı anlayamadım. bankayı arayıp ayrıntı istedim meger mekanın sahibiyle soyismimiz aynıymış. vav burgeri harika.meram yakadaki şubesini baya iyi saklamışlar ama uzun ugraşlar sonucunda buldum.