şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cüneyt arkın'ın polisiye filmlerinden yalnızca biri olmakla beraber kadrosu ile gönüllerde taht kurmu$tur.
  genel olarak filmlerinde ''yıldırım ekipler amiri kartal'', ''emniyet amiri cemil'', ''komiser tahir'' gibi öttürücü ve dürtücü isimler kullanan cüneyt arkın bu filme mahsus banka mutemeti tadındaki ''tahsin'' ismini kullanmı$tır.
  filmde her zamanki gibi salih kırmızı komiser yamagı rolünde oynamı$tır, ve gene her filmde oldugu üzere komiserinin kızına delicesine yangındır ancak onunda görev a$kı kadın madın dinlememi$tir.

  filmde nuri alco aka naci mafyanın sag kolunu yani komiserin kızını yeme, uyu$turucu girdi- cıktı i$lerini kontrol eden birini oynamı$tır. mafyanın kafası tahir rolu ise ye$ilcam'ın emektarı muzaffer tema'ya verilmi$tır.
  tahir kendisini daha önce hapise yollayan tahsin'den öcünü almak icin naci'yi görevlendirmi$, naci ye$il 230 manda kasa mercedesi ve sarı boyalı bıyıklarıyla tahsin'in kızı gamze'nin gönlünü calıp 5 saat icinde uyu$turucu müptelası yapmı$tır. devreye polis te$kilatının getir götürcüsü salih kırmızı cıkmı$ ve gamze'sini kurtarmı$tır.

  film 1986 yapımı olup sıcak olarak servis edilir.
 • cüneyt arkın ve salih kırmızı'nın polisleri, tecavüzcü coşkun ve nuri alço'nun ise kötü adamları oynadığı güzel film. akrep naci lakabının altına saklanarak cüneyt arkın'ın kızı olan gamze * ile aşk yaşamaya başlayan, vaatleri ile çakallığın dibine vuran nuri alço filmin sonuna doğru kızını bulmak için her yolu deneyen cüneyt arkın'ın baskılarına dayanamayan tecavüzcü coşkun'un * ispiyonu sayesinde yakalanmıştır.

  yüzleştirmek için odaya getirildiğinde ise sabri akrep naci'yi görür görmez "komserim benim başımı bu soktu belaya" diyerek modern ispiyonculuğun ve kaypaklığın en güzel örneklerinden birini bize sunmuştur.
 • cok enteresan bir cuneyt arkin filmi. $u anda kanal d gosteriyor.
 • hayatin anlamini sorgulatan yedinci sanat i$i. lutfen i$i gucu birakip kanal d'yi acin.
 • (bkz: tahsin kaya)
 • bildiğin taken gibi konsepti var filmin.
  vazife uğruna fragman
 • bakin tüm samimiyetimle söylüyorum şehnaz dilan 'ın gerçekten devleştiği bir sahneye sahiptir bu film.

  https://youtu.be/vq_bhhe4_ro 55:40`dan itibaren izleyiniz.
 • film olduğunu bilmesen şehnaz dilan'ı harman olmuş zannedersin. o derece iyi oynamış rolünü. ayrıca cüneyt baba'nın en iyi filmlerinden bir tanesi.