şükela:  tümü | bugün
  • kitabin kapagi kapandi, kahraman dondu gitti yalnizligina. belki de ondandir lanet edip durmam bu sona. ben de gunlerce dalgalarin vurdugu sahillerde denizin diplerine suruklenip durdum, bos bos bakislarimla, seni dusunen, seni bulamayan aklimla. saatlerce baktim karsi yakanin denizden bana ulasan isiklarina. ta ki balikcinin bana ulasan sesini duyana dek. 'bosa bekleme delikanli, kalk git. sen ben degilsin, deniz sana bekledigini getiremez ki.'
    ve ben yalniz... kalbimden kirildim.
    yollara dustum puslu gozlerle. gecenin en cok sardigi sokaklardan gectim. gordugum tek isik bir kedinin gozleriydi, bir de sigaramin atesi gitgide sonuna kavusan. dusuyorum ve oylece kaliyorum. sonbahar geliyor ve yollara dusen ilk sari yaprak ben. hayat adimlariyla ezip duruyor ve ben ses bile cikaramiyorum.
    ve ben yalniz... sen doluyum.

(bkz: ukteydim doldum)
  • ve ben yalnız uzağa doğru ilerledim. yorgun, telaşsız, bulanık.. bulanıktı çünkü gözlerime dünya.. çünkü ağlamamak dünyayı bulanıklaştırıyordu. camlara vuran damlalar gibi ölülere ateş eder gibi tekrar tekrar ve ben yalnız... ve ben yalnız bir özür dilerim istemiştim. ve ben yalnız gidiyordum şimdi. tutsak gibi yola, camların ardındanki dünyaya. ve sen istememiştin işte siyah beyaz bir dünyaya renk verebilecek hiçbir şeyi. ve ben yalnız susabilirdim artık.. ve ben yalnız gidecektim denize doğru. denize çıkarırdı çünkü yalnızlık insanı.. yanaklarında asfaltlanmışsa gözyaşlarından yollar... ve ben yalnız seninle.. ve ben yalnız seni...
    ve ben yalnız yürüdüm bulanıklığı silinirken dünyanın, yanaklarımdaki yollara vuran rüzgarca...
    ve ben yalnız yeniktim artık.
    ve ben yalnız...
  • selmi andak in 18 yasindayken besteledigi olaganüstü bir tango. trt hafif müzik ve caz orkestrasi yorumu da güzeldir; biraz james bond temalarini andirir.
  • çok özel bir şarkıdır.

öncelikle sevinç tevs ,özellikle gönül turgut belki biraz ersan erdura olsun. biri vurur mutlaka.
    ama "ve ben yalnız"i dinleyip de "ne bu yaa" diyen biriysen şayet, sen hiç yaşamamışsın be kardeşim.

bir yalnızlık bu kadar mı kalabalık olur?
    ya da kalabalıkta bu kadar mı ıssız yürünür?

"geceler aydınlık
    güneş solgun
    ve ben yalnız
    yürüyorum"
  • bu muhteşem şarkını rahmetli sevinç tevs yorumu muhteşem, hatta ötesidir.

şarkının sözleri şu şekildedir:

rüzgar ıslak
    gece sisli
    gölgelerin sessizliği
    yorgun yalnız yürüyorum
    umutları arıyorum
    yine sana dönüyorum
    seninle ben

unutulan sokaklara
    gülümseyen yapraklara
    sevgi dolu bakıyorum
    yine seni anıyorum
    yine senden dönüyorum
    seninle

geceler aydınlık
    güneş solgun
    ve ben yalnız
    yürüyorum

ve ben yalnız

rüzgar ıslak
    gece sisli
    gölgelerin sessizliği
    yorgun yalnız yürüyorum
    umutları arıyorum
    yine sana dönüyorum
    seninle ben
  • ersan erdura'nin underrated sarkisi. boyle bir sarki icin bu kadar az entry girilir mi lan manyak misiniz siz?
  • yakında çağıl kaya'dan video olarak izleyebileceğiz.
  • çağıl kaya dün nardis'te selmi andak bestesi ve ben yalnız'ı nihayet kayıt altına aldı!
  • masum dizisi ile birlikte shazam ve google aranması artan şarkı.
  • bestecisini sözlük tarafından öğrenmeme rağmen sözlerini kimin yazdığını anlayamadığım şarkı.