şükela:  tümü | bugün
 • destek yayinları tarafından yayınlanan, belli ki ses getirmesi hedeflenirken mide bulandırmaktan öteye gitmeyen tuvalet kağıdı.
 • (bkz: iğrenç)
 • az once birkac cumlesine maruz kaldigim "kitap".

  su an midem, mecazen degil, gercekten bulaniyor.
 • sanatmış edebiyatmış hiç biri bunu meşrulaştıramaz! hikayede öyle bir bölüm geçmesi gerekiyorsa bunu yenek tarifi verir gibi köpeğe şöyle yaklaşın böyle yapılır diye anlatmayacak... mide bulandırıcı iğrenç bir yazardan iğrenç bir kitaptan ötesi değil.
 • eserin niteliği konusunda hiçbir fikrim yok, ama şu tatlış kalp gözlüklerinizi çıkarıp bir bakın dünyaya. sanatın tüm dalları gerçek hayatın içindeki her türlü çarpıklığı, sapkınlığı utanmazca, cesurca işleyebilir. bunu yapması toplumu bu karanlık tabloya özendirdiği anlamına gelmez, herkesin yokmuş gibi davrandığı bir takım gerçekleri gün yüzüne çıkarır.
  pornografik chuck palahniuk kitapları okurken yeraltı edebiyatı seksisi oluyoruz, ama tamamını bilmediğimiz bir metnin bir paragrafındaki zoofili içeren cümlelere tüh kaka diyoruz.

  yayınevinin konuya dair açıklaması da şurda varmış.
 • "bunu yapması toplumu bu karanlık tabloya özendirdiği anlamına gelmez, herkesin yokmuş gibi davrandığı bir takım gerçekleri gün yüzüne çıkarır." demiş bir yazar arkadaş.
  nasıl bir toplumda yaşadığını merak ettim doğrusu zira biz izlediği, okuduğu, dinlediği şeylerden etkilenen; bihter çizmesi giymiş, sıla tokası takmış, grinin elli tonundan feyz almış insanlarız.
  tanım: midemi bulandıran kitap.
 • hiç cinayet işlememiş bir yazar, bir cinayeti son derece gerçekçi ve rahatsız edici şekilde anlatabilir, bu yazarın cani bir katil olduğu anlamına gelmez. bu hüseyin cengiz içinde geçerlidir. kitabın toplamından çıkarılacak önermeye bakmak gerekir. adamı linç etmekten vazgeçin lütfen.
 • nadir olan şeylere insanlar alışkın değildir. bir romanda tecavüz ile ilgili ayrıntılı bir anlatım gören kişi bunu "bu bir gerçektir! yazar burada toplumsal bir gerçeği açık şekilde anlatarak ortaya önemli bir edebi eser çıkarmıştır" diyerek savunabilir. buna çok kişi tepki vermez çünkü tecavüz konulu çok haber gördüğünden bu konu onun için "yabancı" değildir. ne kadar keyifsiz bir konu olsa da bu kitaptaki anlatımı da bu şekilde ele almak gerekiyor. doğru, görünce ben de rahatsız oluyorum ama konuyu abartmanın da anlamı yok.

  ayrıca, bu kitaptaki bölüm için "hayvana tecavüzü özendiren" diye bir cümle kurmak cidden komik. hele bunu yapan kişiler kitap okuyan kişilerse daha da yazık. ama popüler olduğu için çok kişi buna tepki vermeye devam edecektir. mesela bir köpeğe eziyet eden birisini görünce o kişinin ağzına sıçan birisi olarak ilk yapacağım iş bugün bu kitabı almak olacak. tek entry ile yazar engellemeye meraklı tiplerin de alıp okumasını tavsiye etmiyorum ama belki sonra ederim. doğru, bir bakıma reklamı yapılmış oldu bu kitabın. dediğim gibi, belki de çok güzel bir kitaptır ve o sayfanın hiçbir önemi yoktur ha?
 • edebiyat aykırılıklar içerir. cımbızla kitabın sadece bir bölümünü alıp elestiremezsiniz. özgürlüğü kisitlarsaniz edebiyat kısır döngüye girer ve hep aynı tek düze hikayelerden ibaret olur. yayın evinin yaptığı açıklamaya göre bunu yapan kişi hikayenin devamında komutanı tarafından cezalandırılıp koğuş arkadaşları tarafından da dövülmüş. yaptığı şeyin etik olmadığı zaten kitabın devamında verilmiş. daha önemli sorunlarımız var ülkem. onlara da aynı tepkiyi göster bakalım.

hesabın var mı? giriş yap