şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gazi iibf'nin nadide hocasıdır
    milliyetçi ve aydındır.
    (bkz: paradoks)
  • an itibariyle trt 1'de ulusalcılığa saldıran, menderes'lere sonuna kadar sahip çıkan ve kemalist devrim'e cepheden tavır alan mhp'li. aynı zamanda murat belge ve tanıl bora'yla "şiir gibi" anlaşıyor.
  • kendisi devlet bahçeli'nin başdanışmanlığından ve mhp'deki tüm görevlerinden istifa etmiştir.

--- spoiler ---

mhp’nin takip ettiği politikalar hakkındaki görüşlerimi aylar önce ayrıntılı bir rapor olarak genel merkeze ve sayın bahçeli’ye bildirmiştim. bugün gelinen nokta bana, ortaya konan politikaların partiyle birlikte siyaset etme imkânının tamamen ortadan kalktığını göstermektedir. bu nedenle partideki bütün görevlerimden istifa ettim. nedenlerini kamuoyuyla paylaşmam ahlâki olmaz. eğer istifamla ilgili bana birtakım şeyler söylenirse o zaman açıklama yaparım.

--- spoiler ---
  • salı günleri saat 22.40'da trt haber kanalında, faruk bilgin'in sunduğu açı programında, sedat laçiner, beril dedeoğlu ve gökhan çetinsaya ile gündeme ilişkin analizler ve değerlendirmeler yapmakta.

edit:program saati değişmiş.
  • vedat bilgin'in, adalet ve kalkınma partisi'ne geçecegi ile ilgili olarak star gazetesi haber yapmış. yüksek lisans öğrencisi olarak kendisini tanıma fırsatı bulduğum kadarı ile vedat hoca'nın böyle bir tercih yapacağı bana hiç inandırıcı gelmiyor doğrusu.
  • herhangi bir partiden aday adayı olmak için gazi iibf'deki görevinden istifa etmemiş, 2010 aralıktan beri bugün gazetesinde yazmakta olan, ileride ne olacağı bilinmezse de şu an akp'ye yeşil ışık yakmış gibi görünmeyen akademisyen.
  • gazi üniversitesi rektör adaylığını duyurmuş, çok önemli akademisyen ve aydındır. umarım kendisine çok yakışacak bu göreve ulaşır.

https://www.facebook.com/…at-bilgin/149763661741318
  • hükümetin izahta zorlandığı "0 sorundan bugünlere nasıl geldik?" sorunsalına müthiş bir kıvraklıkla çözüm getiren insan. gözlerim yaşardı, davutoğlu başdanışman yapsa yeridir. her başbakana lazım.
    http://gundem.bugun.com.tr/…sa-197493-makalesi.aspx
  • 2007'deki mhp adaylığından sonra artık ne süreçler ne süreçler (!) yaşanmışsa bugün habertürk'te katıldığı programda mümtazer türköne'ye akp'yi savunmak için laf bırakmamış, bu konunun neferliğini üstelik mehmet altan'a filan karşı cengaverce yapmış akademisyendir. ona göre suriye politikası %100 doğru, türkiye her geçen gün demokratikleşiyor, her şey güllük gülistanlık. en ufak üstünden gelinemeyecek eleştiri dillendirildiğinde hemen 28 şubat lafları etmeler. sanırım bu akp'nin 3. dönemine giren ve tekrar adaylığını koyamayacak siyasileri konusu kulisleri bir hayli hareketlendirmiş. bir iki tane mehmet metiner, bilemedin 3-5 yiğit bulut vardı en fazla etrafta. şimdi onlara lüzum bile kalmamış. vah bize vahlar bize.
  • bugün gazi üniversitesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri araştırma topluluğu çekat'ın yönetim kurulunu "demokratik olmamakla" suçlayarak demokratik(!) bir şekilde önündeki öğrencilere kendi hazırlattığı tüzüğü imzalatarak feshettirmiştir.

hayır o kadar yoğun programının arasında ne ara vakit bulup da topluluktan sorumlu öğretim üyesi yar. doç. erdinç yazıcı ile kafa kafaya vererek bunları planladı, tüzük hazırladı; anlamak mümkün değil.

koskoca profesör, neden işini gücünü bırakıp da öğrencilerin kendi vakitlerinden, derslerinden hatta yeri geldiğinden ceplerinden harcama yaparak tamamen gönüllülük esasına dayalı ve siyasi görüşlerden uzak olarak sadece öğrencilere yarar sağlama gibi amaçlar edinen bir toplulukla ve onun 20-24 yaş arası üyeleriyle uğraşır ki...

özellikle de "demokratik" seçim sonucu yönetime gelecek beş öğrenci şimdiden belliyken.