şükela:  tümü | bugün
 • nuri ergin'in aynı derecede "normal" kardeşi. bir dava için mahkemeye götürülürken sedat peker'e kendince ayar vermiş ve kapıda bekleyen gazetecilere "onu travesti yapacağız" diye bağırmıştır.
 • 2001 yılında kirkpinar başpehlivanı olan, ayrıca ikincilik ve üçüncülük dereceleri bulunan başarılı pehlivan. ankara büyükşehir belediyespor adına güreşmektedir.
  vedat ergin'le ilgili bir anı anlatılır durulur:
  ergin ve beraberindekiler 2001'de kirkpinar dönüşü bir trafik polisinde durdurulur. polis, araçtakilerin emniyet kemeri takmadığını bu nedenle ceza vermesi gerektiğini söyler. bu arada arkadaki vedat ergin araçtan inerek, boynuna asılı altın kemeri göstererek, "baban mı takti bunu ha?" der.
 • mahkemede adres tarifini "cumhuriyet mahallesi, mustafa kemal sokak, ziya gökalp apartmanı no: 1923’te" olarak veren ve cezaevine girmeden önce "elmas işlemeciliği" yaptığını söyleyen zat. fakat daha başarılı adres tarifi için ağabeyi nuri ergine kulak vermek lazım.
 • alınganlıkta tavan yapmış zat. paranoyaklığın suret bulmuş hali.

  radikal'in haberine göre, kendisi fox tv de yayınlanan umut dizisi ve abimmm filmi ile dolaylı olarak tehdit ediliyormuş. *

  http://www.radikal.com.tr/…18.01.2011&categoryid=77

  edit: abimmm değil abimm olacakmış doğrusu.