şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy-pendik minibüs yolunun idealtepe*mevkiinde yer alan, fiyat-performans oranı açısından anadolu yakasının en iyi sakatatçısı. yüksek tavanlı, geniş, ferah, temiz bir mekan. üst katı nispeten daha sessiz ve sakin. işletme sahibi güler yüzlü, ilgili biri.

hijyen ve temizlik açısından aşırı hassas olan beni tatmin etti. fiyatlar genel ortalamaya yakın. ciğer 23 tl*, sütlaç 9 tl ki beyaz fırın sütlacı ile yarışır*, kokoreç 20tl ve işkembe ise 18 tl.

işkembesi iyi*fakat bence tuzlama ve tavuk çorbası daha başarılı. beyranı, dürümcü emmi'ye gelemez. manda sütünden sütlacını, mantısını, sıcak ciğerini özellikle tavsiye ederim. rakılı bir geceden sonra gelirsem tuzlama içiyorum. harici zamanlarda ise tavuk suyu ile başlangıç yapıp, ardından sıcak ciğere geçip, fırın sütlaç ile final yapıyorum.
  • bu kadar şahane bir mekan hakkında az entry girilmesi enteresan gerçekten anadolu yakasındaki en iyi kokoreçlerden birini burada yiyebilirsiniz gerçekten tavsiye ederim.çorba olarak favorim ise şırdan tuzlama.
  • civarda daha iyisi yoktur. yada hep alkollü gittiğimizden bize öyle geliyor olabilir. bilemiyorum altan.