şükela:  tümü | bugün soru sor
2185 entry daha
 • ironiktir; cabernet sauvignon frenk üzümü topraklarımıza uygun değil diyor, üreticilerin bu yönelimine özentilik diyor ama büyülübağ vedat milor serisinde cabernet'e de yer veriyor, merlot da var. anlaşılan milor kendi adını kullanan ve tabii bu teliften para aldığı üretici firmaya aynı tavsiyede bulunmamış ve ticari düşünmüş.
 • 20 günlük süt kuzusunu yer ve bunu marifetmiş gibi anlatır.
  vejeteryan filan değilim ama 20 günlük kuzuyu da yiyecek değilim sayın milor. çok istiyorsam gider babasını yerim.

  edit: düzeltme.
 • nedendir bilemiyorum ama gurme kimliği akademik kariyerinin önüne geçmiş. sosyolog ve felsefe kimliği ört pas edilmiş gibi. bir gün'yemek felsefesi' yapmasını beklediğim kişilik. nitekim yemeğin tarihsel sürecine de kimi zaman yer vermektedir.

  vedat bey bir gün kant'ın sofrasına hume'un çatalıyla otursa hangi yemeği nasıl yerdi?
 • kafa dergisi ile yaptığı röportajdan sonra piyasada bilinen türk şarap uzmanlarının, somelyerlerin, şarap satıcılarının ciddi eleştirisine uğrayan kişi.

  milor'un türk şarapçılığı ve şarapları hakkında birçok video ve yazıları var. bütün türk şarapçılığını övmesi ne kadar doğru? tartışılır. kendisi hemen gecesinde açıklama da yaptı, başlık sansasyonel olmuş* evet dedi ama söylediklerinin arkasında.

  son olarak, röportajı eleştiren bir yazının içeriğinin 'yanlış bilgi' vermek üzerine olduğunu söyleyeyim.
 • kendisi ülke gündemini anlık da olsa avrupa standartlarına getirebilen yegane kişi.keşke hep bu tarz meselelerle uğraşsak diyor insan.

  (bkz: yiyedur çocuk)

  edit.
 • kendisini izlemek ve bir şeyler öğrenmek az çok kaliteli ve güzel yeme tutkusu olan benim gibi birisi için çok keyifli.bilgili,donanımlı,kibar ve bir o kadar alçak gönüllü birisi bu topraklar için bulunmaz bir nimet gibi.
 • (bkz: seni sevmiyorum sütoğlan)

  süt kuzusu yediğini öğrendikten sonra tv de gördüğümde midem bulanıyor...
 • türk şaraplarını beğenmediği için eleştirilen insan. ki bence de kendisi haklı. türkiye' de üretilen şaraplar fiyat/performans noktasında maalesef yetersiz kalıyor. bunda üreticinin yanlışları kadar devletin vergilendirme sisteminin de etkisi büyük.
  biz çok fazla hatta neredeyse hiç yabancı şaraplar tatmadığımız ve sosyal medyayı birbirimize laf sokmak için kullanmamızdan dolayı bu güzel, nazik ve başarılı insanın üzerine gidiyoruz.
  yaptığımız, gerçekleştirdiğimiz, başardığımız bir şeyin ardından bile başkasına laf atarak, iğneleyerek başarımızı kutlayıp zevk almaya çalışıyoruz.
  son örneği pamukkale şarapçılıktan geldi. https://twitter.com/…tatus/1070794274806091777?s=19
  başka bir tweet daha vardı sabah saatlerinde ama o silinmiş sanırım.
  edit: vedat milor'un cevabının ardından hanımefendi tarafından verilmiş ukalaca bir cevap vardı. o silinmiş.
 • daha düne kadar arkasından fotoğraf çekilmek için koşan bebeler tarafından öldüresiye eleştirilen kişi.
 • söylediklerinin doğruluğunu şarap uzmanları teyit eder veya yala yalanlar, benim konum değil ama şunu söylemem lazım; keşke bütün tartışma konularımız böyle konular olsa.
  bu kafa güzel kafa.
3 entry daha