• georgia institute of technology ve koç üniversitesi'nde öğretim üyesi. galatasaray liseli, boğaziçili, brown ve stanford'lu. milliyet gazetesinde köşe yazarı. harika bir blog sahibi gurme.
    www.gastroville.com
  • milliyet gazetesi'ndeki kosesi ile okuyucularini dunyanin cesitli koselerinde bulunan en lezzetli yemeklerin yapildigi lokantalara goturen, yazi uslubuyla da yedigi her lokmayi sanki hissettiriyormus gibi yazan, ince zevk sahibi gazeteci, gastronome.
  • hem yurtici hem de yurtdisi lokantalar hakkinda guzel yorumlarda bulunan yemek yazaridir, kesinlikle takip edilesidir. yemek olayinin ciddi takipcisi oldugu konusunda suphe yok, yani yarim bilgiyle bi bucuk porsiyon iskembeden sallayan yazarlardan degil. hem arastirmaya merakli, hem de yazdigi seyleri dunyada degisik yerlerde tecrube etmis birisi. yani "dana yanagi soyle boyle pisirilir" diyorsa hem dana yanagi konusunda arastirma yapmis, hem de degisik yerlerde dana yanagi yemistir. gastroville adli web sitesi dunya capinda ilgi gorur. yurtdisinda bile tavsiye ettigi restoranlara gidip tatmin olabilirsiniz. biz paris'te cok pahali olmayan restoranlar arasindan onerdigi bir bask lokantasina gidip memnun olmustuk mesela.

bana gore tek falso yani galatasarayli olmasidir. gecenlerde sevilla'da gittigi bir lokantada sevilla takiminin oyunculariyla karsilasmis, adamlarin restorandaki butun istakozlari bitirmesine "adamlar yesin tabi, fenerbahce ile oynayacak bir maclari var" gibi espriyle karisik bir yorumda bulunmustu. sonucta yarim ekmek donerin mac kazandirmakta daha etkili oldugunu gorduk.
  • son derece güzel tespitleri olan biri. özellikle de türklerin yemek yemek için yaptıkları mekanların eleştirisi konusunda çok yerli yerinde şeyler söylemektedir. çokluk bizde ölçüdür. bu ölçüyü çok ölçülü bir biçimde eleştiriyor.
  • ntv de konusu dunya mutfagi olan tadi damagimda adiyla yeni bir programa baslayan ve program icin istanbul daki restoranlari dolasip "ne zaman, nerede, ne yenmeli" sorusuna cevap arayan gurme.
  • programında beğenmediği, eksik bulduğunu da söyleyen adam. tavsiyelerine uyulabileceği de ortada. lüks mekanlar peşinde koşmayıp salaş yerleri de bulu çıkarması takdire şayan.
  • gecenin bir yarısı insanın karşısına karnı zil çalarken 'ımmm nefis doğrusu, şef bu sosun içine ne koyuyosunuz? bi kaşık alabilir miyim, bir damlasını dahi boşa harcamak istemiyorum bu enfes sosun çünkü.. ımmm' diye ımm'layarak ntv ekranlarında çıkabilen bir adam.

edit: yine çıktı.. fettuchini'li makarna yiyo. saat kaç şeker abicim? abi acıma yok mu hiç sende bu saatte öğrenci adamın aklına giriosun? ben demedim mi bu saatte yemek yemiceksin milletin önünde diye? demedim mi yersen benim de canım çekiyo diye? sonra gecenin bi yarısı ehliyetsiz ehliyetsiz atlıyorum arabaya demedim mi? sonra polisler yolda elimde köfteyle çeviriyolar demedim mi? akabinde ehliyetsiz araç kullanmaktan bin lirayı kitliyolar demedim mi vedat abicim? neden! neden fettuchini neden!?!
  • (eğer aynı mekanda farklı günlerde çekim yapılmıyorsa) çok sağlam yemektedir kendisi. ben onun yediğinin yarısını yesem 3 gün yerimden kalkamam.
  • şuan yanımda olsa ağzını burnunu kırarım o derece uyuz oluyorum kendisine. bir insan bu kadar mı özendirerek yemek yer ve yemek konusunda bu kadar mı bilgili olur. onun programını izlerken yanıma peçete alıyorum, salya için.
  • (bkz: yes milord)
hesabın var mı? giriş yap