• bir ajansla çalışmıyorum dese de kesinlikle bir pr veya reklam ajansı ile çalışmakta olduğunu düşünüyorum. ama sadece ajansdaki insanlar yönetmiyor profilini kendisi de özgünlük katıyor. peki neden böyle bir girişimde bulundu kendisi, internet fenomeni olmak için mi, sanmıyorum. büyük bir proje öncesi imaj çalışması denebilir. bekleyip göreceğiz.
  • hakkını vereyim eşiyle fotoğrafı harikaydı
  • şu adamın twitter'daki paylaşımlarının altına yazılanlarla ekşi sözlükteki ergen komikliklerini şakalarını görünce geleceğe olan ümidim iyice bitiyor. bu kadar malın pıtrak gibi yeryüzüne çıkışı akp hükümetini mi buldu acaba yoksa biyolojik savaşta filan mıyız?

tanım: sabırlı yazar.
  • kafa dergisi’nin aralık sayısında “türk şarapları içeceğime su içerim daha iyi” şeklinde bir cümle sarfetmiş.

oysa daha önceki röportajlarında bir çok türk şarabını öven söylemleri mevcut. hem de rekolte ve marka belirterek... bunun yanında kendi ismini verdiği büyülübağ serisi hala raflarda.

peki vedat bey “halihazırda yasal nedenlerden ötürü can çekişmekte olan” türk şarapçılığını neden kötülüyor? geçmişte bu kadar demeci varken bunu neden yapıyor?

sebebi çok basit aslında.

kendisi de bu ülkedeki olayı çözmüş. hayırlı işler vedat bey.
  • 20 günlük süt kuzusunu yer ve bunu marifetmiş gibi anlatır.
    vejeteryan filan değilim ama 20 günlük kuzuyu da yiyecek değilim sayın milor. çok istiyorsam gider babasını yerim.

edit: düzeltme.
  • nedendir bilemiyorum ama gurme kimliği akademik kariyerinin önüne geçmiş. sosyolog ve felsefe kimliği ört pas edilmiş gibi. bir gün'yemek felsefesi' yapmasını beklediğim kişilik. nitekim yemeğin tarihsel sürecine de kimi zaman yer vermektedir.

vedat bey bir gün kant'ın sofrasına hume'un çatalıyla otursa hangi yemeği nasıl yerdi?
  • kafa dergisi ile yaptığı röportajdan sonra piyasada bilinen türk şarap uzmanlarının, somelyerlerin, şarap satıcılarının ciddi eleştirisine uğrayan kişi.

milor'un türk şarapçılığı ve şarapları hakkında birçok video ve yazıları var. bütün türk şarapçılığını övmesi ne kadar doğru? tartışılır. kendisi hemen gecesinde açıklama da yaptı, başlık sansasyonel olmuş* evet dedi ama söylediklerinin arkasında.

son olarak, röportajı eleştiren bir yazının içeriğinin 'yanlış bilgi' vermek üzerine olduğunu söyleyeyim.
  • kendisi ülke gündemini anlık da olsa avrupa standartlarına getirebilen yegane kişi.keşke hep bu tarz meselelerle uğraşsak diyor insan.

(bkz: yiyedur çocuk)

edit.
  • kendisini izlemek ve bir şeyler öğrenmek az çok kaliteli ve güzel yeme tutkusu olan benim gibi birisi için çok keyifli.bilgili,donanımlı,kibar ve bir o kadar alçak gönüllü birisi bu topraklar için bulunmaz bir nimet gibi.
  • (bkz: seni sevmiyorum sütoğlan)

süt kuzusu yediğini öğrendikten sonra tv de gördüğümde midem bulanıyor...
hesabın var mı? giriş yap