• insanı şoke eden cinsten bir şey.

ulan gurme olmak için bu kadar okumak gerekiyorsa bizim tarhana çorbası içmeye hakkımız yok amk, bir de adamı beğenmiyorlar.
  • ya ne kadar götü kalkık insanlar var arkadaş. adam vedat milor'u eleştiriyor,yetmiyor. yaptığı işi basit görüyor, "onun yaptığını ben de yaparım" densizliğine ulaşıyor.

buyur kardeşim sana vedat milor'un yaptıkları. bi oku, ondan sonra kendinle bir hizala.

"türk öğretim üyesi, yemek ve şarap eleştirmeni. ntv prime time'da haftada üç kez yayınlanan vedat milor'la tadı damağımda adlı programın sunucusudur. 2005 yılından beri perşembe ve pazar günleri milliyet'te yazıyor.

galatasaray lisesi'nden sonra boğaziçi üniversitesi ekonomi bölümü'nü yüksek şeref derecesi ile bitirdi.
    bir dönem london school of economics'te eğitim gördü.
    amerika'ya berkeley üniversitesi'ne gitti, sosyoloji doktorası yaptı.
    1986 yılında doktora tezi için bir yıl fransa'da kaldı.
    doktora tezi "planning and economic development in turkey and france: bringing the state back in", 1990 senesinde amerika'da, american sociological association tarafindan senenin en iyi doktora tezi seçildi.
    doktorası bitip askerliğini de yapınca dünya bankası'nda işe başladı.
    iki yıl süren görevinde bir süre de kemal derviş'le çalıştı.
    sonra brown üniversitesi'ne, sosyoloji bölümüne asistan profesör olarak girdi.
    princeton üniversitesi'nde institute for advanced study'ye davet edildi, bir yıl misafir öğretmenlik yaptı.
    stanford üniversitesi'nde hukuk okudu. ilk yüzde 10'a girerek bitirdi. aynı okulda yardımcı profesör olarak çalıştıktan sonra bir ara bir şirketin hukuksal işlerine baktı.
    daha sonra georgia teknoloji enstitüsü'nde, öğretim üyeliğine başladı. milor orada politik ekonomi, istanbul koç üniversitesi'nde ise uluslararası ilişkiler dersleri verdi.[1].

aslen konya'lı olan vedat milor, linda s. milor ile evlidir. çiftin 2002 doğumlu ceylan handan adında bir kızı vardır."

kaynak: wikipedia
  • 6-7 kişi bir araya gelse oluşturulamayacak cv'dir.

sonra ben de yaparım dersin "adana kebabın dışı kıtır içi sulu olmalı" diye. ama olmaz :(
  • ne ara yemek yemiş bu adam diye sordum kendi kendime!

(bkz: yediğin içtiğin senin olsun gördüklerini anlat)

tanım: hayallerimdeki cv'dir.
  • ağızları 30 karış açıkta bırakan cv'dir. öyle cv mi olur lan?

yalnız bu cv ile yeme içme işine girmesi cidden ülke açısından kayıp olmuş, büyük bir üniversitede büyük bir hoca olabilirmiş. ha istese şu dakika da olur, tutan yok. demek ki adamın her şeyi hazmetmiş ilginç bir kişiliği varmış, helal olsun.

galatasaray lisesi, boğaziçi üniversitesi, london school of economics, berkeley, brown, princeton, stanford, georgia, koç...

insan sayarken yoruluyor.

bunların birisine bile uğrayan (bakın okuyan demiyorum, 3 aylığına da olsa parayı bastırıp şöyle bir uğrayan) kendini eşi bulunmaz adam sayıyorken, vedat milor'un böyle mütevazı kalması takdire şayan.

bir de bonus olarak dünya bankası diyor, dünya bankasında çaycı olmaya razı ekonomistler var lan bu dünyada!
  • yenebilen bir şey olsaydı vedat milor için daha da önemli olurdu.
  • bu cv'yi gösterip "beyninden bir kaşık alabilir miyim" dese "buyur abi, hepsini ye. kullanmıyorum ben zaten pek." derim.
  • "ben parayı, dünya'nın çeşitli yerlerinde yemek yiyebilmek için kazandım" minvalinde bi' şeyler diyen bi' adama aittir.
  • esprili bir adam olsa "2004 mayısında hayatının en lezzetli kuzu etini yedi" gibi bişeyler koyabilir belki.. tanımam etmem ama ben olsam yapardım haha..
hesabın var mı? giriş yap