• işte bu be. şimdi evleri ekşi ekşi kokan kirli sakallı slowtürk fm dinleyicisi erkek sözlükçüler afalladı; çok sevdikleri ve özgeçmişini duvar kağıdı yaptıkları vedat milör abileri nasıl böyle bi şey söyledi diye.

vedat milörün damak tadı kuzunun kaç haftalıkken bıçak altına yattığını anlayacak kadar gelişmiş. haliyle adam damak tadını şımartacak, içerken boğazdan geçerken ağız ve civarındaki organlara içten bir merhaba diyecek bir içecek arıyor. çok haklı.

bakın bayanlar baylar ve sevgili çocuklar! 2018 global dünyasında hiçbir ürün yoktur ki güzelliğinden denizaşırı ülkelerde söz edilmesin. bakınız votka, bakınız konyak, bakınız afyon lokumu, bakınız adana kebabı, bakınız seda sayan. bir ürün güzelse, muhakkak duyarsınız.

türklerin bu rakıya olan hassasiyeti hususunda sosyolojik bir tez yazmak isterdim ya. yemin ederim, rakıya kasılan gereksiz duyar türküye'deki hukuk sistemine veya gelirin adaletsiz dağıtımına ya da toplumsal hoşgörüye kasılsa şu an ülke olarak bambaşka bir seviyede olabilirdik.

kötü ulan işte bu rakı. içilmiyor. içen yanında milyor tane şey yiyerek içiyor. içine girdiği herşeyi acımtrak hale getiren, tadını bozan, sekssavar bi şey.
  • vedat milor söyleyene kadar toplum içerisinde dillendirilmeye çekinilen tespit. rakı kadar abartılan bir içki görmedim.
  • 200 nüans nedir ya,

sanki dilinde intel g force 8 çekirdekli işlemci var
  • kokusu bile midemi bulandırıyor hiç sevmiyorum, muhabbetinide hiç sevmiyorum. gerçi içmediğim bir şey kalmadı tadı güzel olan yok gibi bir şey.
  • adam haklı beyler..

içki olarak rakı tekel döneminde yüksek anasonla 2-3 tad notasının ötesine geçemiyor.

ben bir ev biracısı olarak daha 50 ana çeşit 500 alt çeşit 5000 fantastik çeşidi olan biranın en iyi yemek içkisi olduğunu iddia ediyorum
  • evinde alkol "damıtan" biri olarak:

(bkz: %140 haklıdır)

"damıtan" diyorum yalnız, fermente eden falan değil.

(bkz: kıps)

---- edith piaf----

hadi sebebini de açıklayayım:

(bkz: anason)

öyle baskın bir tada sahiptir ki bu amk'nın bitikisi, 'bok fermanetsinden' alkol damıtsanız, içine bastığınızda, onu bile bastırır -ve aslanlar gibi içersiniz nihai ürünü! tekel'in çoğu zaman yaptığı da budur. tabi ki bok fermantesi yapmaz ama şeker kamışı küspesinden (hayvan yemi) yaptığı fermentasyon ona yakın bir şeydir (bok). ama içine anasonu basınca senin gibi mallar "oh be rakı gibi var mı be abi" diye içine çeke çeke içer bunu.

vedat milor üstad bundan bahsetmektedir.

ama tabi sözlüğün çoğunluğunu oluşturan seyrek sakallı 20'li yaşlardaki yavşak hipster'ların (eski emo'lar) bunu anlaması beklenemez.

(bkz: rakı rulez abi)

he amk rakı rulez.

(bkz: lmao)
  • (bkz: aydın boysan) hayatta olsaydı verirdi ağzının payını.

aydın boysan'ın rakı nasıl içilir tarifi.
  • gayet haklı bir eylem.

gayet gurme bir dille "göte göt" demiş doğru da söylemiş adam. şu bizim milletin otu boku abartıp yüceltmesine de ifrit oluyorum! değil kardeşim rakı senin göklere çıkartıp ilahlaştırdığının yarısı kadar bile güzel bir içki de-ğil!

rakı vasat bir içkidir, nokta!
  • hadi tadı falan kötü,

sohbeti de mi kötü vedat bey?!
  • hislerime tercüman olmuş bay gurme. benim için rakı, o kadar kötü bir içki ki, içebilmek için, o berbat tadı almamak için, yanında yüz tane ıvır zıvır yemeniz gerekiyor. hele bir de rakı içen kadın falan diye bir muhabbet var ki, duyduğum yerden koşarak uzaklaşıyorum.
hesabın var mı? giriş yap