şükela:  tümü | bugün
4732 entry daha
  • eti hep orta iyi-medium well yiyen kosovalı.

geçen karşılaştık "çiğ et miğ et, kim çıkarıyor bunları..." dedi.
  • adem büyük'ün yanında küçük kalan şehir efsanesi.

bu adamı fenerli medya öyle bir abartıp şişirdi ki, millet herifi ronaldo sandı.

bir geldi ve takke düştü kel göründü. büyük oranda fos çıktı.

şampiyon olacak bir takımda ancak yedek oynayacak olan futbolcu.

çok mu kötü?

değil elbette ama bu adamın fenerin tek umudu olması, fenerin bu sene neden şampiyon olamayacağının kanıtıdır.
  • bu sezon türk futbolunun yaşayan efsanesi adem büyük(5), falcao(5) ve andone(2)'nin toplamı kadar gol atabilmiş topçu. rezalet resmen. formunu yükseltmezse bu üçü tarafından geçilme tehlikesiyle karşı karşıya. bu rezilliğe yürek dayanmaz.
  • 2019-20 sezonunda şu ana kadar takımına 22 maçta 13 gol 5 asistle katkı vermiş ama bir gsli tarafından adem büyük ile kiyaslanmaya çalışarak aklınca aşağı çekilmeye çalışilan futbolcu kendi takımında şu ana kadar bu rakamlara ulaşan veya yaklaşan bir santrafor bile yok.algi yap tamamda azıcık elle tutulur bir yanı olsun sığır... :)
  • son üç dört maçtır kendisi çok formsuz. özellikle son iki maçta kendisi en azından ortalama bir oyun sergilese fenerbahçe 1 puan değil min 4 puan çıkarırdı. canı saolsun kendisinin. büyük topçudur, biz kendisine inanıyoruz.
  • oo istatistik.. hiç sevmem. konuyu açanlar olduğu için minik bir istatistik vereyim:

muriqi : her 139 dakikada 1 gol
    adem büyük: her 129 dakikada 1 gol

hörmetler.
  • ben bir fenerli olarak vedati sevmiyorum arkadas nedenleri ise
    1- 13gol atmis bir kac asist yapmis. ama bana 30 gol atmis 20 asist yapmis futbolcu lazim ligin ilk yarisinda. gelde arama simdi islam silimaniyi
    2- cok kosuyor top caliyor falan. burasi turkiye arkadas. top calarsan kanunen suclusun, hapse bile neyim girersin, oyle cokda kosup kendini aklamaya calisma yemezler. az kos hatta hic kosma adin kale diregi olsun
    3- cig et yedigini duydum vedatin. bu pek iyi bir aliskanlik degil. nusrete gitmeli ve orda lop lop etleri yemeli
    4- dislerin kotu be kardes. ben cocukken drakula takma disleri almistim zamane saticisindan. cok eglenceli zamanlardi be. neyse sana gonderiyorum o disleri kullan o disleri vedat kardes.
    5- bakiyorumda vedat 90 bin liralik aylik aldigi zamanlarindan daha kotu oynuyo. rize gibi turkiyede bilmem kac sampiyonlugu olan takimdan sonra ikinci lig mucadelesi veren fenerbahceye gelince... bak bu olmadi vedat. hemen vedatin maasini akbil ucreti plus asgari ucretten yuzde 25 fazla olacak sekilde ayarliyoruz ki vedat ekstra 50 gol atsin.

tum bu nedenlerden dolayi vedata gicigim. ama benim cozumleri uygularsaniz kendisini sevebilirim....
  • türkiye'de yapılı, vücutlu forvet her zaman iş yapar. üç büyükler genellikle oyunu anadolu takımlarının sahasında oynadığı için, bu yapılı arkadaşlar karambol felan derken araya sıkıştırır her maç bir iki tane. ancak bu arkadaşlar avrupa'da, elit liglerde iş yapabilir mi ? orası biraz zor. elit liglerdeki forvet oyuncuları genellikle sabit durup, top indiren değilde savunma arkasına koşular yapabilen yeteneklerde oluyor.
  • bir galatasaraylı olarak ilk başlarda acayip kıskanıyordum ama son dönemde performans olarak düşüşe geçti.

özellikle sörloth ön plana çıktıkça daha bir arkada kaldı ilk günlere göre. kötü demiyorum tabii ki de çok çok iyi oyuncu. daha 22 maçta bizim elmander'den aldığımız katkıyı vermiş.

sadece şunu belirteyim, sörloth öne çıkmaya başladığında dk/gol hesabı yaparak vedat'ın daha iyi olduğunu savunan fenerliler vardı, şimdi adem'in dk/gol oranında vedat'tan önde olmasına köpürenler de aynı kişiler.

adem vedat'tan iyi demiyorum ama bu sene hem galatasaray taraftarının saygısını kazanan hem de yabana atılmayacak derecede performans sergileyen isim olduğunu belirteyim. şampiyonlar ligi'ndeki tek golümüzü dahi kendisi atmıştır.

biz memnunuz, siz de memnunsunuz.

bugün adem sayesinde aldığımız 3 puanlar olmasa fenerbahçe'nin 1 puan önünde olmazdık.
  • fenerlilerin halen süper ligin en iyisi olduğunu iddia ettiği forvet. abi siz nasıl bir malsınız ?

sörloth 20 maç 16 gol 6 asist
    muriç 20 maç 12 gol 4 asist

salak mısınız siz ? biri takımını paşa paşa lider yapmış diğerinin takımı liderin kaç puan gerisinde ?

bunlar harbi mal oldu iyice.

ekleme: sadece lig performanslarını yazdım. sörloth'un trabzon kariyeri 32 maç 22 gol 7 asist haberiniz olsun. sikmiş ortalığı resmen.

vedat'ın da audi kupasında 1 golü varmış. işte bu her şeyi değiştiririflkdkfksfkdknfmd
247 entry daha