şükela:  tümü | bugün
  • küçük takımların büyük topcusudur. fenerbahçe'de bu adam ilk 11 oynuyorsa gerçekten vizyonda sıkıntı vardır. küçümsemek istemiyorum izleyin görün ilerleyen haftalarda....
  • cenk tosun v1.0.2.
  • ingilterede ki halamdan aldığım duyuma göre 95 milyon oyro karşılığında teklif gelecek gol bükücü.
  • basligi altinda "50ye falan alan olur mu? fenerden olmaz" yazan adam var ya.

ekside random harflerle gulmem pek ama bu tarz yorumlar sinirlarimi zorluyor gercekten.

tabi ya vedat fransa'da olsa kafadan 60likti babacim manyak misin sen? tek sebebi super olmayan super ligde oynamasi :)

gece gece ne guldum be.
  • bana ilhan mansız’ı hatırlatan topçu. vuruşları ve hırsı benziyor. sonu benzemesin.
  • 1994 doğumlu 1.95 cm boyunda , ingiltere maçında 2 asist ve 1 golle oynayan, adı spor programlarında 36 yaşına girmiş yıllık 7m euro gibi inanılmaz bir ücret önüne dökülen amcalar kadar geçmeyen oyuncu.
    maçı izlerken gurur duydum, kosova ve vedat çok iyi yolda , kadroyu beğenmeyip geçen sene milli takıma gitmeyen necip de belki bu maçtan sonra kadroya katılır..
  • sadık çiftpınar'ın uzun boylu olup, forvet oynayanı.
  • tartışmaları bitirip gidebileceği fiyatları yazıyorum, toplanın;

öncelikle ortalama bir performansta dahi 13-14 gol civarı rakamlara ulaşacağını düşünüyorum ligde. transfermarkt bu arkadaşın piyasa değerini sene sonlarına doğru 7-8 milyon euro civarlarına çekecektir. satmaya kalkarsan çok istekli bir tottenham'ın sana vereceği para 15-16 milyon euro'lar civarında olur. satar mıyım? siksen satmam.

seneye şampiyonlar ligi'ne gittin, iki üç gol de orada çaktı, hop vedat'a yazdılar 12.5-13 milyon euro. tottenham kapını 25-26 milyon ile çalar, transferi tamamlar. ben satar mıyım? satabilirim ama yine sikmeleri lazım. bunun daha yukarısını açlıktan nefesinin koktuğunu bütün dünyanın bildiği türk kulüplerine hiçbir oyuncu için vermezler. ancak olağanüstü yetenekli bir sergen yalçın falan çıkması lazım bu topraklardan ki 30-40 milyon euro'ları görelim biz transfer piyasasında bu koşullarda.

satışına karşı olmam sadece vedat ile ilgili bir durum değil. ferdi, altay, jailson, gönül ister ki hepsi için 20'ler 25'ler konuşulsun ama hiçbiri satılmasın, neden satayım ki abicim? iyi oyuncuyu kullanmaya değil satmaya odaklanmak oyuncu tüccarı veya fabrikası kulüplerin işidir. adam zaten yetiştiriyor alttan sürekli, satsa da yerini iki sene içinde dolduruyor bir şekilde, oyuncu satacağım diye sahaya çöplerle çıkmıyor. türk kulüpleri bir oyuncu sattı mı yerini 10 sene dolduramıyor, çünkü o oyuncunun yetişmesi sistematik bir başarının değil, bala göte dediğimiz kavramın sonucu oluyor genelde. beşiktaş cenk tosun'u sattı, yerine senelerdir forvet arıyor. fener lugano'yu, santos'u sattı, hala sol bek ve stoper bulamadı yerine. galatasaray ndiaye'yi verdi, yerine adam kiralayıp duruyor, günü geçiştiriyor. e böyle oyuncu satıp frey'lerle, benzia'larla sahaya çıkacağıma bozmam kadroyu hem şampiyon olur hem şampiyonlar ligi'ne giderim, her sene iki sağlam oyuncu parası akıyor zaten şampiyon takıma. beşiktaş cenk'i 22.5 milyon euro'ya iyi ittirdiğini zannediyor mesela ama devre arasında cenk'i satmasa beşiktaş o sezon muhtemelen şampiyon olacaktı ve şampiyonlar ligi'nden aynı parayı kazanacak, cenk de yanına kar kalacaktı.

velhasıl bir futbol kulübünün öncelikli hedefi para kazanmak değil, başarılı olmaktır, başarılı olmanın da yolu futbolcudan geçiyor. yerini doldurabileceğin adamı pek tabi satarsın, dolduramayacağın adamı ne verirlerse versinler satmak mallıktır, bu kadar basit.
  • sarayda çalışan arkadaşımdan aldığım bilgiye göre kraliçe bi tur götten vericekmiş kendisine.
  • bu sezon kendisini ikame edecek olan kolombiyalı kaplandan daha fazla gol atarak transfer döneminden beri kendisi için ağlayan sucuk ekmekçileri kahredecek olan, bir zamanların rizedeki aslanı. en çok istediğim şeylerden biri de 6. haftada türk telekom arena filelerini havalandırması. sırf o maç için haftalar öncesinden arkadaşlarla mekan ayarladık, umarım bizi mahcup etmezsin, shqiptar kardeşim. (bkz: kosovo je albansko)