şükela:  tümü | bugün
 • veeam software firmasının gelmiş geçmiş en başarılı yedekleme ve replikasyon yazılımının adıdır.

  piyasada bulunan vmware ve hyperv sanal ortamları için çok hızlı yedekleme ve replikasyon yetenekleri ile bilgi işlem tayfasının kurtarıcısıdır.

  özellikle iso, cobit, itil yeterlilikleri için hali hazırda çalışma disiplinleri geliştirmiş yada bu yolda ilerleyen firmalar için olmazsa olmaz bir yatırımdır.
 • surebackup, surereplica, wan accelerator, on demand sandbox gibi kendini diğer yedekleme programlarından sıyrıltan özelliklere sahiptir.
 • piyasa analistleri tarafından orta düzey bulunan yedekleme yazılımının adıdır (bkz gartner,ovum vs.) gerçek yedekleme yazılımlarından bi haber arkadaşların en iyi sanmalarına yol açan bir arayüzü vardır. performans sıkıntısı mevcuttur, performans darboğazı nerede diye yaptığı kendi içinde analiz sonucunda sürekli olarak ya network ü ya depolama birimini suçlamaktadır. yaptığımız testler de enterprise katogorideki yedekleme yazılımları ile veeam ile aynı sunucu üzerine kurulum yapıp yedek aldığımızda aradaki performans farkı veeam in 3-4 katıdır . iyidir hoştur ama büyük kurumlardaki ihtiyaçlar karşısında henüz kendini geliştireceği çok yer mevcuttur.
 • satarken ucuza satıp, yenileme döneminde köklerler sonuna kadar. indirim falan da dostlar alışverişte görsün hesabı bir kaç puan anca yaparlar.

  performansı da muadillerine göre kötüdür. bir zamanların efsanesiydi ama kendini yenileyemeyen her ürün gibi pazar payı gun geçtikçe düşecektir kanımca bu fiyat politikalarını gütmeye devam ettikçe.
 • backup exec'den veeam'e geçmiş biri olarak verilen parayı sonuna kadar hakeden yazılımdır.
  ancak support'una para verme taraftarı değilim.eğer bir yazılıma subscription için bedel ödeyeceksek aradığımda telefona çıkan türkçe bilen birisi olmalı.
 • hala faal olarak kullanabilen yedekleme programıdır.
  bu linkte uzak sunucuya restore işleminin detaylı bir anlatımını görebilirsiniz.