şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle yanlış anlamaya çok musait oldu başlık. kayahan'ın acısı taze iken yazmak istemezdim bunu ama henüz yaşayanların da yad edilmesi lazım sanırım.

  kayahan inanılmaz sözler yazan ve özel hayatında herhangi bir yamuğunu görmediğimiz üst düzey bir sanatçı idi.

  özel hayat konusunda yine misal müslüm gürses de öyle idi.

  bu yazacaklarım onların acısını küçümsemek değil; veya onları da. haddimize de düşmez; gücümüz de yetmez zaten.

  lakin barış manço'nun ölümünü hatırlıyorum; bildiğin hepimiz ağlamıştık. başka bir tını vardı sanki yasımızda. burada hepimiz hem fikirizdir sanırım; kayahan şarkıları; barış manço şarkılarına tur bindirir. ama sanırım barış manço'yu bu kadar özel yapan; müzik dışındaki aktiviteleri idi:

  (bkz: 7'den 77'ye)
  (bkz: adam olacak çocuk)

  kemal sunal dersen; hani filmlerin dışında hiç görmedik ekranda. ama tek bir gülümsemesi ile güldürebilen; çok ama çok özel birisiydi. özel hayatı ise; sanat dünyasına örnek olacak cinstendi. bildiğin ağabeyimizi; babamızı kaybetmiş gibi olduk hepimiz.

  peki bu hisleri bir daha yaşayacak mıyız başka birinin (allah gecinden versin) vefatında.

  bence ses sanatçılarında; barış manço modu olmayabilir ama ona yakın:

  (bkz: orhan gencebay) olacaktır.

  ve yine oyuncular arasında; kemal sunal modu tam olmasa da ona en yakın:

  (bkz: şener şen) olacaktır.

  derdim yaşarken kıymetlerinin bilinmesidir yoksa hepsine allah uzun ve hayırlı ömürler versin.

  edit:

  yıllar önce girilmiş bir entry. ima öznelerle ifadeye çalışılmıştı. o zaman yanılıyormuşum. orhan gencebay yerine (bkz: neşet ertaş) yazmalıymışım. yanılmışım.
 • (bkz: cem yılmaz)
 • (bkz: ibrahim tatlıses)

  edit: ister eksileyin, ister ibrahim tatlıses'ten nefret edin.
  ben de tatlıses'e bayıldığım için yazmadım zaten.vukuatları ortada.
  ancak, bu ülkede ölümü manço veya sunal kadar etki yaratacak tek adam ibo'dur.
  bunun aksini düşünmek, türkiye hakkında zerre bilgi sahibi olmamak demektir.
  sözlükte sevmeyeni, ölmesini bekleyen çok.burada üç beş ergenin yazdığına kanmayın zira türkiye, sözlükten ibaret değil.
  halk ibo'yu sever.

  mfö yazmış biri de.
  mfö'yü üçü bir arada kahve sanıyor galiba.
 • (bkz: şebnem ferah)

  bir de tam tersi hissi yaratacak, ama benzer etkiyi yapacak baska biri daha var; ama simdi ismini acikca yazip kendisini ulu orta rencide etmek istemem.

  (bkz: üç harfli)
 • (bkz: sener sen) olma ihtimali yoktur. cok severim fakat imkansiz cunku simdi oldu haberi ciksa kayahandan farkli muamele gormez. tarkan cem yilmaz falan yaklasabilir belki.
 • (bkz: munir ozkul)
 • keşke hiç biri ölmese, ölüm olmasa, sonsuza dek beraber mutlu olsak derken bile insanın içindeki bencilik nasıl belirgin bir şekilde fark ediliyor.

  hangi canlı ölürse ölsün üzülmüşümdür, ama bunun önüne geçilemez.

  tanım: ölen ölür kalanlar bizimdir.
 • şener şen olabilir cüneyt arkın olabilir. sevilen saygılı biri olarak beyaz olabilir. ve kimse programlarını izlemiyorum dese ve burun kıvırsada mehmet ali erbilolabilir ve cem yılmaz
 • (bkz: hayko cepkin)

  anlayamazsınız...
 • kişiden ziyade zamanın ruhuyla alakalı konu. hem barış manço hem kemal sunal beklenmedik bir zamanda vefat ettiler. hastalık yoktu yaşları ilerlememişti. üstelik bunların ölüm zamanları da şimdiyle benzer değil. tek kanallı dönemden yeni çıkmış neslin ezici üstünlükte olduğu zamanlardı o zamanlar. onlarla büyüdü o zamanki nesil çünkü. mesela gerçekten de orhan gencebay, o yıllarda ölse benzer durum oluşurdu ama şimdi pek sanmıyorum. dakika başına gündemin olduğu, en fazla bir ay popüler olan şarkıcıların sanatçıların olduğu, belki toplumun yarısının haberinin bile olmadığı sanatçıların olduğu günümüzde bu etki kolay kolay olmaz. şener şen bile şuan aynı etkiyi yapmaz sanırım. toplumun tamamını etkileyecek, günlerce konuşulacak tek bir ölüm var şuan. tayyip erdoğan. :)