şükela:  tümü | bugün
  • bir facebook iletisinde yer alan taleptir.

bence çok komik. duyar falan kasmayacağım. veganlıkla işim yok. olana da saygım var. ama insanların bu tür tutumları dünya meselesi haline getirerek, çok ciddili tartışmaları beni eğlendiriyor. yalan yok.

google'de aradım. vegan bulaşık süngeri de çıktı ha şaka maka. ikili paket 15,50 tl'ymiş. yersen.. link

not: kişilerin benimle bir alakası yok. listemden biri paylaşmış. ben de isimleri ve fotoğraflarını kapattım.
  • insanların, davranışlarının sonuçlarının bir başka canlıyı etkileyip etkilemediğini merak etmesi çok doğal. bunu komik buluyorsalar, bir oturup düşünsünler.

15 liralık sünger üzerinden yürümüş herkes fakat o süngeri alan vegan var mı bilmiyorum. varsa da sünger arıyorum diye yardım isteyecek biri değil; parayı basıp alıp geçecek zengin birisidir. facebook gruplarındaki veganlar olarak genelde ucuz alternatiflere yöneliyoruz. vegan endüstri falan diye zırvalamasın kimse. şokta satılan temizlik ürünleri (mintax sanırım) vegan mesela ve çok ucuz. büyük çoğunluk onları kullanır.
  • isin artik zivanadan ciktiginin gostergesidir.
  • normal scotch brite süngerler kaz ciğeri ve vaşak derisinden yapıldığı için veganlar tarafından doğru yapılan harekettir

büdüt: lan veganlara da vejilere de saygım sonsuz, bi ton arkadaşım var, 1-2 ay kendim veji olmayı bile denedim. olay burada bulaşık süngeri gibi basit, endüstriyel, hiçbir hayvanın ortamda ya da malzemede kullanılmadığı bir ürünün vegan opsiyonunun bulunması ve markaların sırf vegan kekleme amacıyla vegan bulaşık süngeri üretmiş olmaları. bak denizden çıkarılır laf edilir anlarım, destek bile veririm. ama scotch brite lan bu!
  • aynı sitede bulunan vegan prezervatif ile düşündüren eylem.

(bkz: nasıl yani ya)
  • arayanların ekoorganik'de bulabileceği sünger, ayrıca yeşilyurtta da bir dükkan var organik ürünler satan, dileyen yeşillendirebilir.
    tanım: çok tatlı insanlar.
  • (bkz: neeemiş)
  • zaten sentetik olan bir ürünün veganini ariyor, üstelik evdeki en büyük bakteri kaynagi olmasindan dolayi siklikla degistirmeniz gereken bir ürünün ciftine 15 tl veriyorsaniz, üzgünüm ama beyninizi soyayla yemissiniz ve sögüslenmeyi de hak ediyorsunuz.
    buraya da ayriyetten bir buton gelmesi gerekiyor.