şükela:  tümü | bugün
  • tebrik edilesi insan. vegan değilim ama bu kadar kısıtlı tatlarla beslenen insanlara değişik bir ürün sunması güzel.
  • hayret, "o döner değil"ciler bu başlığa uğramamış. oysa ki biraz gülmeyi arzulayarak tıklamıştım bu başlığa. neyse, bir dahaki sefere artık.

türkiye'de de görmek istediğim döner.
  • adam patentini de almış, aşmış girişimci. tebrikler.
  • münih'te birkac dükkani var sanirim, ben bir tanesine staj yaptigim sirkete yakin diye bir iki kere gitme firsati buldum. ana tren istasyonunun* yakininda da vardi bir dükkani, belediye raylara ekleme yapacakmis sanirim, o yüzden dükkani kapatmak zorunda kaldi ama facebook'tan takip ettigim kadariyla baska yerlerde de dükkan acmaya, beslemeye calisiyor. ostbahnhof'ta güzel bir dükkanlari var, rahat bir ortam, veganlar tarafindan cok seviliyor, bazen vegan bulusmalari oluyor burada. ben kendisini bir kere gördüm, ama konusma firsatim olmadi. gördügüm kadariyla ev yemekleri de yapiyorlar. ben dönerlerinden cok falafellerini daha cok begendim, soslari güzel. döner de biraz beklentiden kaynaklaniyor sanirim. genel olarak güzel ama insan her seyde oldugu gibi ayni et tadini bekleyince biraz hayal kirikligina ugruyor. yazida belirtilmemis ama döneri seitandan yapiyor (menüde seitan döner seklinde yaziyor). gidip gönül rahatligiyla yedigin her seyin vegan oldugunu bilerek gönlünce yiyebilecegin bir yer olmasi cok güzel, cok büyük rahatlik. veganizmin türkler arasindaki imajini düsünürsek cesaretine hayranim.
    özellikle münih'te vegan toplulugu arasinda sevilen bir kisilik.
    girisimciligini takdir ediyorum.