şükela:  tümü | bugün
 • tebrik edilesi insan. vegan değilim ama bu kadar kısıtlı tatlarla beslenen insanlara değişik bir ürün sunması güzel.
 • hayret, "o döner değil"ciler bu başlığa uğramamış. oysa ki biraz gülmeyi arzulayarak tıklamıştım bu başlığa. neyse, bir dahaki sefere artık.

  türkiye'de de görmek istediğim döner.
 • her şeyin döneri olur,yeter ki dönsün.
 • münih'te birkac dükkani var sanirim, ben bir tanesine staj yaptigim sirkete yakin diye bir iki kere gitme firsati buldum. ana tren istasyonunun* yakininda da vardi bir dükkani, belediye raylara ekleme yapacakmis sanirim, o yüzden dükkani kapatmak zorunda kaldi ama facebook'tan takip ettigim kadariyla baska yerlerde de dükkan acmaya, beslemeye calisiyor. ostbahnhof'ta güzel bir dükkanlari var, rahat bir ortam, veganlar tarafindan cok seviliyor, bazen vegan bulusmalari oluyor burada. ben kendisini bir kere gördüm, ama konusma firsatim olmadi. gördügüm kadariyla ev yemekleri de yapiyorlar. ben dönerlerinden cok falafellerini daha cok begendim, soslari güzel. döner de biraz beklentiden kaynaklaniyor sanirim. genel olarak güzel ama insan her seyde oldugu gibi ayni et tadini bekleyince biraz hayal kirikligina ugruyor. yazida belirtilmemis ama döneri seitandan yapiyor (menüde seitan döner seklinde yaziyor). gidip gönül rahatligiyla yedigin her seyin vegan oldugunu bilerek gönlünce yiyebilecegin bir yer olmasi cok güzel, cok büyük rahatlik. veganizmin türkler arasindaki imajini düsünürsek cesaretine hayranim.
  özellikle münih'te vegan toplulugu arasinda sevilen bir kisilik.
  girisimciligini takdir ediyorum.
 • "vegan döner" başlığından nedense buraya yönlendiriyor. vegan döner, izmir'de, aslancak'taki yaşam vegan kafe'de var ve üstelik ocak sonuna kadar yanında vegan mayonez hediyesi kampanyası varmış. kargo da varmış. o zaman merak eden buyursun, ulaşsın: https://www.facebook.com/…/videos/2060080620945767/
 • et ve et ürünü tüketmiyorsunuz tüketilmesine de karşısınız ama her yediğinizi benzetmekten de geri durmuyorsunuz. hayvan eti yemeyi etik bulmuyorken saçma sapan bin tane şeyden ürettiğiniz saman gibi yemekleri hayvan etinden sütünden üretilmişlere benzetmek için beş yüz takla atıp bunlara öyle isimler verip tüketmek ne kadar etik? kafada başlamıyor mu bu iş? veganlık iki bacak arasında mı yoksa?

  döner etten yapılır, et yoksa o döner olmaz.
  sucuk etten yapılır et yoksa o sucuk değildir.
  peynir sütten yapılır, süt yoksa ona peynir diyemezsin.

  vegan döner ne aq? vegan sucuk ne? vegan peynir ne?

  atsiki.com'lar sizi.