şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özellikle sosyal medyada kanayan bir yara haline gelen, yılların et yiyicisi olan beni bile rahatsız etmeye başlayan durum.

  et yemeyen bir hesap bunun yanlış olduğunu hayvanlara acı çektirmenin ahlaken kabul edilemeyeceğini ima eden bir şeyler yazar ve paylaşır çünkü normal olan bu. kürtaj karşıtları da mesela bunu sürekli dillendirmeyip bebek cinayetine göz mü yumsun? adamların gözünden hayvan öldürmek ciddi bir kötülük ve durdurmak için her türlü anlatım aracını kullanıyorlar.

  peki her gönderiye anında doluşan anti-vegan tayfa ne yapıyor? kimse elimden zorla etini almadığı halde özgürlük güzellemeleri, "yeter bir bitmediniz ben senin otuna karışıyor muyum?" isyanları, aptal aptal argümanlar, klişe şaka ve alaylar...

  iyi anlamanız için bir örnek vereyim;
  etin zevk için yenmesi başlığına karşı argüman kusan beyimize göre et yemezse mercimekle fitnıs, body falan yapamazmış. bunları yapmak bir insani ihtiyaç olunca tabisi hayvanların haklarını ihlal edip işkence etmemizde bir sorun yok. hatta kurban bayramı hikayelerindeki gibi o tavuk pazulara gideceği için allaha şükrediyor kesilirken.

  bir de "ette olan besinler başka yerde yok ki napalım yoksa biz de tavukların göt kadar kafeste çıldırıp, yamyamlaşmasını; erkek civcivlerin canlı canlı öğütücüye atılmasını istemeyiz." tayfa var ki çoğu iki yüzlülük ediyor sadece. e madem sen hayvanın gereksiz acı çekmesini istemezsin niye ihtiyacın kadardan fazla et yemeyi bir ödül görüyorsun güzel kardeşim? mesela atıyorum ayda 500 gram et bizim etsizlik hastalığına tutulmamamız için kafiyse o kadarını ye? niye kas yaparken protein hesaplamak kolay; işkence yaparken zor geliyor?

  daha yazardım ama ana fikri verdim sanırım. uzun lafın kısası bu herifler kadar leş bir grubu internet zor görür gelecek yıllarda. en aptal argümanlar bunlarda -öyle ki evrim karşıtları diz çöküp tövbe ister- fikir sunmayıp hakaret etmek bunlarda, okuduğu basit şeyleri bile anlayamamak desen yine bunlarda.

  yeter ulan beyinsiz herifler!