şükela:  tümü | bugün
  • ben şuna inanıyorum, öyleyse şöyle böyle olmayanlar şöyle ve böyledir hakikatlerinden birisi olan bir durumdur.

vegan kadınların tek eşli cinselliğe gerekli postayı koymuş, kadın-erkek arkadaşlığı gibi kategorilerden arınmış, cinselliği insanlarla olağan paylaşımlarından birisine sokmuş kimseler olduğunu pek göremediğimden, ciddiye alamıyorum.

"etik tavrı" bir yere dek ilerletemezsiniz; duracağı bir istasyonu olmaz.
  • doğa en doğru yolu gösterir. güçlü olan güçsüzü yer.
  • kendisi gibi düşünmeyen insanları acımasızlıkla suçlayabilecek bencil insan söylemidir. sanki (bkz: hayvanlara eziyet)i biz tasvip ediyoruz. hatta eziyet edeni yakalarsam çok kötü öpüyorum. hikayelerim fazlaca var bu konuda.

(bkz: vegan deyimdi entel gözükeyim)
    birde unutmadan söyleyeyim, kendisini vegan olarak adlandıran çevremde kim varsa kaç kere peynir ve tereyağı tükettiğine tanık oldum. hatta yakın arkadaş, 32 yaşında sıfır beden kadının (bkz: ciğer) yediği gözlemlenmiştir.
  • sebze ve meyveleri canlı canlı doğradığından, cayır cayır pişirdiğinden bihaber yeni yetme vegan serzenişi.
    soya tarlalarında çalışan kadın ve çocuk işçileri sömürmekten farklı bir acımasızlık sayılmaz.
    insanoğlu senin istediğin düzeyde acıma duygusu ile hareket etseydi homo erectusa bile ulaşamazdı. acı ama gerçek.
  • (bkz: hezeyan)
  • vegan olduğum zamanlar cidden vücuduma çok zarar vermişim çünkü yeterli protein ve vitamin alamamaktan bünyem zayıfladı ve vitamin eksiklikleri ortaya çıktı.eskiden insanlar diğer canlılar gibi avlanırdı.
    hayvanları bir ahıra doldurup kesmek için bekletip,çiftleştirip,beslemezlerdi.bu yüzden acımasız bulduğum tek şey budur.kesimhaneleri, hormonla hızlıca büyütülüp kesilen kuşları hiç normal bulmuyorum ki bunca insanı beslemek için günde tonlarca kez kıyım yapılıyor. hayvan nüfusu insan nüfusunun tükettiğinden çok daha az bence tabi yeni zelanda da yaşamıyorsanız... birde türkiye de bağırta,bağırta canlıyken boğaz kesiyorlar.diğer ülkelerde önce başarından vuruyorlar böylece hayvan ne olduğunu anlamadan,çırpınmadan ölüyor zaten.
  • keşke bitkilerin dili olsaydı da çektikleri acıları anlatabilselerdi. (bkz: ham meyvayı kopardılar dalından)
  • ne zaman ki bir aslan kıçımı ısırıp da benden bunun için özür dilerse, ne zaman ki bir kurtçuk benim cesedimi yemekten kaçınıp saygı gösterirse veya bir ağaç benim çürümüş gövdemden besin almayı bırakırsa o zaman belki veganların, vejeteryanların biraz haklı olduklarını düşünebilirim. ben kendimi tabiatın işleyişinden üstün görmüyorum. ben danayı yerim, aslan da beni yer. ot da cesedimin üstünde bitip benden beslenir. şimdi bu gezegendeki dominant türüz diye özür mü dileyelim tavuktan inekten?
  • tatlım o gif yemek yapımı için değil, o civcivler işe yaramadıkları için hayvan maması yapılmak amacıyla atılıyorlar o kıyma makinelerine. yani götünden uydurup da buraya gif koyma.

ayrıca bitkilerin de canları yanmaktadır, bu seni üzmüyor mu? sadece sevebildiğin şeylerin mi canının yanması canını yakıyor. vegan olun ya olmayın ama sizin gibi beslenmeyen insanların tercihleri ile ilgili böyle embesilce konuşmayın.

ben tavşanlarla götümü silip zürafaları canlı canlı yemek istiyorum belki sanane? sen git ne ot yiyorsan ye.

mal sayısı giderke artıyor. vay efendim hayvan hakları varmış. ulan bitki hakları nerde o zaman? futbol maçlarında çimlere basmayın o zaman, ya da kurumuş çiçekler için cezai işlem uygulansın,çingenelere ölü çiçek satıyor hadi gidin söyleyin bu cinayet diye.

nefes alan her şey yaşama hakkına sahiptir fakat bu hak alınabiliyorsa hemen alınır. çünkü biz insanız ve bu sikimizde değil.

ayrıca acımasızım ulan var mı? banane diğer canlılardan? yiyebildiğimi yerim gerisi de umurumda değil. yeter ki kimse beni yemesin. tavukların nasıl keisldiği, civcivleirn nasıl parçalandığı umurumda değil. hiçbirinizin umurunda değil bu gönülllü cehalet içerisinde yüzüyorsunuz. size gösterilmiyor ama arada bir o çakma bakire vicdanınız tutuyor böyle saçma sapan şeyler paylaşıyorsunuz. sonra da vay efendim acımasızsınız.

sen et yeme. biz yeriz.
  • reptilian olanların merhametli olduğu gerçeği