• "seni de birisi yutsaymış" diye hayıflandığım yazar sıçmığı.

edit: başlık bana kalmış
  • nasıl olsa ağzıma et aldım düşüncesi ile rahat hareket etmiş olabilir.
  • eksikliğini hissettiği protein ihtiyacını doğal yollardan karşılamaktadır. üstelik o hayvanı öldürmeden bunu yapmaktadır.
  • merak ediyorum, inci sözlük kapandı mı ki bütün hanzolar buralara üşüşmüş?
  • the vegan society'nin kurucularından donald watson veganlığı şöle tanımlıyor: "veganlık hayvanlar alemine dair sömürü ve zulmün tüm biçimlerini dışlamanın ve yaşamı gözetmenin yoludur." tanım üzerinden gidersek başlık sahibinin spermleri bir kadın tarafından yutulmasa idi muhtemelen bir peçete içerisinde tuvalet deliğini boylayacak veya duş esnasında banyo gideri yardımıyla kanalizasyona ulaşacaktı. böyle düşünürsek ortada bir hayvan sömürüsü yok. ancak kadın erkeği oral sekse zorlayarak boşalmasını sağlamak marifetiyle spermlerini yutmuşsa burada bir sömürü oluşur ki bu veganlığa aykırıdır.
  • partneri de vegan ise lezzetli sperm yutan sevgilidir. asdfgfhdh.
  • yav bu insanlar vegan lafinin ne anlama geldigini saniyii aceba?

konumuz: veganlik
    ders: insan ve insan disi hayvanlar

veganlik, insanlarin insan disi (non-human) hayvanlari kullanmama, sömürmeme ve öldürmemesine dayanan etik yasam seklidir. sebebi ise basit: hisseden ve kendi yasaminin bilincinde olan canlilari; yani ölmek istemeyen birini öldürmenin dogru yolu yoktur. klinik calismalar da sagolsun, hayvansal beslenmenin saglik icin geregi yoktur, hatta zarari var. oyleyse hayvanlara aci cektirmeden yasamanin önünde arastirmadan, dusunmeden konusanlarin cehaletinden baska bir neden yok.

anlamadiginiz icin veganlarla dalga gececekseniz size daha iyi bir espiri tavsiyem var,
    aslinda gercek de tam olarak bu. haha
  • bana üniversitedeki bir anımı hatırlatıp gülümsetmiş paradox.

üniversitenin son günleri, isviçreli arkadaşımla okulda deliler gibi tezi bitirmeye çalıştığımız günler. okuldaki render odasında yanımızda kendi tezlerini yazan iki tane interior design okuyan kız, ama kızlar arkadaşlarımız ve sevgilileri var. sevgililerinini de tanıyoruz.

kızların ikisi de vegan çıktı ve ateşli bir şekilde savunuyorlar. ben zaten türküm, isviçreliler de et ve süt ile büyümüş insanlar zaten o da anlayamıyor tam olarak. kızlar hepinizin bildiği argümanları yapıyor işte insanın doğasında et yemek yok, insanın hayvansal gıdalara ihtiyacı yok, doğal değil vs. vs. dedi ki işte biz sadece ete bok püsüre değil hayvanlardan çıkan bütün sıvılara da karşıyız.

arkadaşım kızlardan birine benim de aklıma gelen soruyu çok kibar şekilde sordu. "sen eddie'nin(kızın sevgilisi) attırığını yemiyor musun?"

kız gayet ciddi bir şekilde hatta soruya şaşırmamış bir şekilde cevapı koydu:
    "yiyorum çünkü o bizim doğamıza aykırı değil ve de seviyorum."

biz de yaşadıkları kafaları anlamaya çalışarak olay yerinden uzaklaştık.
  • sevgilinin, vegan olması ile değil, seks ile ilgili olarak neyi sevip, sevmediği ile ilgili eylemidir.

neymiş? isteyince, böyle bir başlık altına bile usturupluca yazılabilirmiş. biraz çaba yeterli; herkes, isterse terbiyeli, olgun, iyi ahlâklı, görgülü, azıcık aklı başında, kaale alınacak kadar dikkate değer..... olabilir.

çok da üzülmemek ve vazgeçmemek lâzım.

belli mi olur, bir gün sözlüğün gerçek kimliğine uygun başlıklar ve yazılar kalır sadece... bi' bitmediniz...
hesabın var mı? giriş yap