şükela:  tümü | bugün
  • tamamen yanlış üsluptan kaynaklıdır. otobüs durağına "vegan ol" yazmakla devrim yapmıyorsunuz. bir nebze kibar olsalar kendilerini dinletme ihtimalleri var. " et yiyorsun katil misin?" yerine "etten alacağın proteinin alası börülcede var." deseler şimdiye vegandım.

edit: ne olsalar? kibar olsalar.
  • insanın ağız tadı için milyonlarca hayvan boğazı kesilerek öldürülürken, buna karşı çıkan görüşe terör diyenler tarafından uydurulan, aslında terör olmayan uydurma.
  • üzülerek söylüyorum ki var böyle bir şey.

çok sevdiğim bir arkadaşım 6 aydır vegan üstelik öncesinde tamamen navegandı. ciddi bir hayvan severdi, sivrisinek öldürmekten çekinirdi. hamburgerleri lömbürdek lömbürdek yerken birden vegan oldu. hepimiz saygı duyduk pek bilgimiz olmadığından "sağlıklı beslenecek misin ?" sorularıyla onu baydık lakin alıştık bu haline.

gün geçtikçe çok sevdiğim arkadaşım daha agresif kendi gibi düşünmeyen herkesle kavga eder, aşağılar, öteler, beriler oldu. bu keskin ve antipatik değişimini onu kırmadan söylemek mümkün değil, hayır arkadaşlığımızı kaybetmekten korkuyoruz, onu sevenler olarak bu tavrını görmezden geliyoruz. herşeyi geçtim ben de bir süredir şu düşünce seyretmekte "siz navegansınız artık arkadaş olamayız" moduna gelecek mi?

resmen hayvanlar kesilmesin diye bizi sözleriyle kesiyor!

halbuki herkes kendi yediğinle mutlu olmayı denese olmaz mı ? aa güzel vegan arkadaşlar niye böyle yapıyorsunuz vallahi çok üzülüyorum :(
  • veganların mahal verdiği et yiyor olmanın suçluluk halinin vardığı noktadır
  • tam değilse de var benzer bir şey. sebebi de basit olan olgudur. çiğlikten kaynaklanan bir karakter sorunudur. vegan var vegan var. sizin terörüne maruz kaldığınız vegan içten içe vahşi bir hayvan gibi et yemek istemekte fakat kendine çizdiği seddi aşamayıp delirince sizi ötelemeye çalışmaktadır. ama vegan da var ki, dünya tatlısı vicdanlı tercihiyle barışık. öyle bu işler, kişilikkle alakalı. yiyemeyeceğin otun altına yatmicaksın.

not: etsever
  • google 'a yumurta emolojisini zorla kaldırtmış olan korku imparatorluğu. yaşam biçimlerini zor kullanarak bütün insanlara dikte ediyorlar, biz bu jakobenlere boyun eğmeyeceğiz, tek kişi bile kalsak kuzu pirzoladan vazgeçmeyeceğiz.
  • kendilerinin tatmadığı zevkleri başkasının da tatmasını istemeyen birtakım tipler tarafından estirilen terör çeşitidir.