şükela:  tümü | bugün
  • yakın dönemde nişantaşı dolaylarında hizmet vermeye başlayan vegan restoran. oldukça ufak bir yer, sadece iki masası var. ama yemek çeşitleri çok fazla ve sundukları ürünler oldukça lezzetli. yemeksepeti üzerinden de sipariş alıyorlar fakat komisyondan ötürü işletmecisi telefon ile sipariş verilmesi ricasında bulunuyor. restoran sahibi daha önce bankacılıktan istifa edip marmaris büfe açmış bir isim. vegan restoran açma fikri ise kendi geliştirdiği bir vegan sandviç ile vegan festivaline katılmasıyla ortaya çıkmış. festivale marmaris büfe adı yerine kendi marka adıyla katılmak istemiş ve kısa süre sonra da bu restoranı açmış. bu haliyle spiritüel ya da etik sebepler dışında bir motivasyonla açılan türkiye'deki ilk vegan restoran olabilir. şunu da not düşelim, salt kar amacı güdülerek yapılmış bir yatırım olsa da dükkan sahibi yakın zamanda vejetaryen olmuş. restoran dedikodularını aktardım, daha fazla bilgi için linke tıklayınız.link
  • fırsat bulunca denemek istediğim çok tatlı duyulan. arkadaşım veganfox sayesinde öğrendiğim mekan. lahmacununu ve ıslak hamburgerini acilen denemeyi düşünüyorum. en güzel kısmı atöyle 34 kapandıktan sonra kurtuluşa güzel vegan yemek söylenicek bir opsiyon olmayışıydı.burası açığı kesinlikle dolduruyor. ıslak hamburger 9.5tl ve lahmacuna 10 tl biraz fazla gibi görünüyor ama daha porsiyonları görmedim. deneme fırsatım olunca kesinlikle editleyip fiyat performans değerlendirmesi yapıcağım. şimdiden hayırlı olsun veganarsist. hoş geldiniz , sefalar getirdiniz şimdiden midelerimize ve tüm hayvanlara.
  • gayet pahalı ve lezzetsiz menüsü olan vegan mekanı. hayvansal ürün kullanılmayan porsiyonlar nasıl bu kadar pahalı olabiliyor anlamak mümkün değil. ıslak hamburgerini filan yediğinizde, bir yerlerde kuru fasülye, mercimek veya salata yemediniz için derhal pişman oluyorsunuz.