şükela:  tümü | bugün
  • ecolife cihangir denen türkiye'nin ilk vegan bakkalının internetten satış sitesi.

ticaret internete taşınınca, "urfa'da vegan vardı da biz mi gitmedik?" sorusu tarih oldu. *

http://vegandukkan.com/
  • ürün çeşitliliği falan güzel amma
    paypal ve eft dışında ödeme seçeneği olmayan site.
    buna bir çare gerek!
  • turkiyede neden vegan olunamaz? sorusuna cevap gibidir. vegan lafini kullanmasi bence veganlara hakaret olmus. niye mi?

yurtdisinda veganlarin yiyebilecegi ornegin soya ve benzeri maddelerden peynirler sosisler vs envai cesit yiyecek uretilmisken biz de sadece al bu otu ye durumu vardir. o yuzden merak edip urunlerine baktim, bi kac besin takviyesi ve organik mercimek haricinde bisey goremedim. zaten vegan yasam sekmesi altinda adam magnet ve cam demlik satiyor. daha ne diyelim?

gorunen o ki voleyi organik kozmetik kismindan vurmak istiyor. vegan yasam menusu ne kadar bossa kisisel bakim menusu o kadar dolu.
  • neresinin vegan olduğunu çözemediğim dükkan. olay organik olması değil hayvansal olmaması. vegan olsam organiklikten önce buna bakarım. mercimek köşedeki markette de var. vegan ürün diyorsan alem soya peyniri, soya yoğurdu, soya kıyması filan yapıyor. onları getir de bir farkın.
  • türkiye'de malesef tekel konumdalar.

şayet yurtdışına gidiyor olmasam çok pis rakip olurdum kendilerine, zira isveç gibi fiyatların dudak uçuklattığı bir ülkeden bile daha pahalı ürün satıyorlar ve ürün yelpazesi çok ama çok dar.

amerika'da veya avrupa'da basit bir markette bile onlarca farklı vegan et, tofu, kebap, döner, biftek, köfte, peynir, yoğurt, süt vb satılırken kendileri vegan dükkan adı altında, vegan friendly olan marketlerden bile daha az ürün satıyorlar.

özet: o fiyatları düşürün, ürün gamını arttırın da insanlar biraz daha sıcak baksın hem size hem veganlığa.
  • bugün gittiğim doktor tarafından verilen ve almam gereken methyl b-12 oral sprey'i ararken keşfettiğim sitedir.

siteden daha önce alışveriş yapan arkadaşlar ve b-12 vitamini eksikliğinin giderilmesinde için kullanılan bu spreyi deneyen çok sevgili yazarlar, beni bilgilendirirlerse çok sevinirim.
  • b-12 vitamini neden eksik acaba diye sorgulatan site.

yanlış besleniyor olma ihtimali var mı? yok canım olur mu veganlık candır